Енергія майбутнього: на чому заощаджуватиме людство у 2050-му

Енергія майбутнього: на чому заощаджуватиме людство у 2050-му

І які новітні технології докорінно змінять повсякденне енергоспоживання

Этот материал также доступен на русском языке

Одночасний бурхливий розвиток після 2010 року кількох проривних технологій (сонячна та вітрова енергетика, електромобілі, «розумні» електроприлади та енергомережі, видобуток сланцевого газу) призвів до початку справжньої революції у світовій енергетиці, що триватиме протягом найближчих 20-30 років.

Очікується, що до 2030 р. електроенергія з відновлювальних джерел стане дешевшою за електроенергію з викопного палива. Крім того, з’явилися нові потенційні споживачі електроенергії, роль яких зростатиме в майбутньому. Зокрема, це електромобілі, вартість і технічні характеристики яких, як прогнозується, повинні зрівнятися з показниками звичайних автомобілів до 2025 р.

Важливу роль також відіграє поява побутових приладів (пральні машини, кондиціонери, бойлери тощо), здатних автоматично вмикатися та вимикатися залежно від часу доби, що дає можливість споживати дешевшу електроенергію в непікові періоди.

До середини 2020-х рр. поява електромобілів, співставних за ціною та технічними характеристиками зі звичайними автомобілями, та розвиток необхідної супутньої інфраструктури призведе до того, що обсяг видобутку нафти у світі досягне свого піку та почне поступово знижуватися, спричиняючи відповідне зниження цін на неї. При цьому саме електромобілі можуть стати важливими споживачами електроенергії, виробленої в непікові періоди.

Попит на бензин впаде, так само впадуть ціни і на природний газ. А вугільні ТЕС почнуть виводити з експлуатації.

Ближче до 2050 року очікується, що світове споживання природного газу досягне піку та почне поступово скорочуватися. Його місце займе «зелена» енергетика.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло