Подоляк, Магомедов і Мельниченко – про конфлікти бізнесу й держави, економічне бронювання і нову хвилю рейдерства
Радник голови Офісу Президента України, голова НКЦПФР та очільник UkraineInvest під час Mind Invest Summit 2024 обговорили стратегію розвитку економіки та готовність держави реагувати на потреби бізнесу
Як державі та бізнесу перебудувати відносини та звести кількість конфліктів до мінімуму? Чи потрібне економічне бронювання та як воно повинно корелюватися з потребами держави в мобілізації? Чому в Україні спостерігається збільшення випадків рейдерського захоплення бізнесу та як підприємцям захистити свої корпоративні права?
Про це та багато іншого поговорили спікери Mind Invest Summit 2024 в рамках панельної дискусії «Стратегія розвитку економіки. Що пропонує держава і що потрібно бізнесу».
Модератором розмови виступив Євген Шпитко, головний редактор Mind.ua.
Спікери панелі:
- Руслан Магомедов, голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України
- Михайло Подоляк, український політичний діяч, політтехнолог, журналіст, антикризовий менеджер, радник голови Офісу Президента України
- Олександр Мельниченко, в.о. виконавчого директора, UkraineInvest
Ось кілька цитат спікерів.
Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента:
«Держави не бувають ідеальними, влада завжди припускається певних помилок, а іноді чиновник вважає себе головною одиницею, яка має монетизувати свої адміністративні повноваження, а не створити умови для реалізації можливостей займатися бізнесом».
«Україні треба відходити від «телефонного права» до інституалізації відносин бізнесу з державою».
«Кризові ситуації мають вирішуватися через платформи, на яких присутні різні бізнес-асоціації. Однак цьому перешкоджає людська природа, яка потребує бажання «обійти чергу». Держава зараз на шляху становлення саме такого вирішення». «Протягом розвитку української держави її часто звинувачували в інфантилізмі. Але інфантильною може бути не лише держава. Інфантильним може бути і бізнес також. І йому теж треба дорослішати».
Руслан Магомедов, голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку:
«У сучасних умовах в Україні актуальною стає проблема захисту корпоративних прав та власності. Як відповідь на ці виклики Нацкомісія запропонувала та впровадила інноваційну послугу, яка вже працює для бізнесів по всій Україні – облік у центральному депозитарії. Ця послуга не лише забезпечує надійний захист прав власності, а й спрощує процедури взаємодії з державними структурами та депозитаріями. Це робить її важливою для будь-якого бізнесу в умовах геополітичної нестабільності».
«Механізм економічного бронювання має бути гнучким і базуватися на певних економічних розрахунках. Це не має бути якийсь волюнтаристський метод, тобто що хтось визначив, що має бути 30 000 гривень чи 50 000 гривень. Механізм має передбачати якийсь живий процес. Тобто якщо сьогодні потрібно мобілізувати стільки-то людей, то бронювання найпотрібніших коштуватиме суму «ікс». Якщо потреби в людях зростуть, тоді ті, хто залишається, мають виробляти благо на ще більшу суму. Або навпаки: якщо потреби зменшуються, то й сума зменшується».
Повна версія розмови – у нашому відео.
Нагадаємо, що протягом 28–29 червня у Львові відбувся Mind Invest Summit – конференція для інвесторів, підприємців, команд стартапів і всіх, хто серйозно розглядає Україну та її активи як об’єкти інвестування. Захід виявився справді цінним, оскільки зібрав в одному місці збалансований склад спікерів, які своїми виступами, судженнями, переконаннями й думками прямо або опосередковано впливають на інвестиційну привабливість країни.
***
у TikTok https://www.tiktok.com/@mind.ua.biz
в Telegram: https://t.me/mindUA
у Facebook: https://www.facebook.com/ukrainemind/
в X (formerly Twitter): https://twitter.com/Mind_UA
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].