На які регіони українські експортери змінюють ринки Європи та як держава допомагає бізнесу?

На які регіони українські експортери змінюють ринки Європи та як держава допомагає бізнесу?

Актуальні програми підтримки виходу на міжнародні ринки та успішні кейси обговорили на Mind Export Summit 2025

Як підприємцям ефективно скористатися державними програмами виходу на закордонні ринки та можливостями міжнародних донорських ініціатив? На які ринки останнім часом переорієнтовуються українські бізнесмени? Які галузі лідують серед вітчизняних експортних товарів?

Про це й багато іншого розповіли спікери  Mind Export Summit 2025 в рамках панелі «Досвід державних проєктів підтримки та лобіювання українського бізнесу».

Учасниками обговорення стали:

  • Олександра Сологуб, операційна директорка сервісу Nazovni.online
  • Євген Мотолиженко, начальник відділу міжнародної співпраці ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту»
  • Віктор Квашенко, керівник Wanted Vegan

Модератором дискусії виступив Олександр Бондаренко, керуючий партнер Bureau of Investment Programs, співзасновник Інституту державної ефективності.


Ось кілька цитат спікерів.

Олександра Сологуб, операційна директорка сервісу Nazovni.online:

«Ми бачимо, що наразі більша частина українських компаній усе більше орієнтується на країни Азії та Африки. Це нові ринки, де є високий попит на наші товари та послуги. Зараз ми бачимо, як В'єтнам, Сингапур і навіть країни Африки стають важливими для розвитку експорту українських товарів».

«Підготовка до експорту – це ключовий етап. Необхідно оцінити свої сильні сторони, обрати цільові країни, а також чітко спланувати стратегію. Один із головних помилок підприємців – відправлення запитів до 80 країн без належного аналізу. Це не є стратегічно правильним, адже без чіткої стратегії і без розуміння ринку ви не отримаєте результату».

Євген Мотолиженко, начальник відділу міжнародної співпраці ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту»:

«Країни Європи, Азії та обидві Америки наразі є основними торговими партнерами, а харчова промисловість, легка промисловість і фармацевтика лідирують в експортному потенціалі».

«Виставки – це не просто можливість продемонструвати продукцію, а й шанс встановити важливі бізнес-контакти. Це дає найбільший ефект, особливо для малих і середніх підприємств, адже через знайомства, набуті під час виставки, можна вийти на нові ринки».

Віктор Квашенко, керівник Wanted Vegan:

«Ми завжди активно шукаємо й використовуємо донорські програми, адже навіть дрібниці можуть привести до великих результатів. Як би не здавалось, що одна подія чи одна програма не дасть миттєвих результатів, кожен крок – це частина великої стратегії».

Олександр Бондаренко, керуючий партнер Bureau of Investment Programs, співзасновник Інституту державної ефективності:

«В'єтнам дуже зацікавлений у співпраці з Україною. Ми бачимо великий інтерес із боку місцевих бізнесменів. Стосовно Сингапуру, то хоча це й маленька країна, але вона, безумовно, має великий потенціал як хаб для бізнесу».

Повна версія обговорення – у нашому відео.


Нагадаємо, що 13 лютого у Києві відбувся Mind Export Summit 2025 – практичний захід від експертів з експорту для усіх, хто готовий масштабувати свій бізнес на зовнішні ринки або вже досяг певних результатів на цьому шляху. Учасники самміту розповідали про те, як вивести свій продукт за кордон: гості почули реальні кейси від бізнесу, поради від експертів і концепції від посадовців.

***

Більше цікавої інформації шукайте на наших платформах:

в Instagram: https://www.instagram.com/mind_ua/

у TikTok: https://www.tiktok.com/@mind.ua.biz

в Telegram: https://t.me/mindUA

у Facebook: https://www.facebook.com/ukrainemind

в X (formerly Twitter): https://x.com/Mind_UA

у Threads: https://www.threads.net/@mind_ua

в LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/mindua/

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло