Японці винайшли робота, який запилює рослини
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Японці винайшли робота, який запилює рослини

Близько 75% світових продуктів залежать від запилення рослин

Японські винахідники провели успішне випробування маленького дрона, який може запилювати квіти так, як це роблять комахи.

Дрон на дистанційному керуванні оснащений тонкими ворсинками, покритими спеціальним гелем, який, за словами винахідників, відіграє вирішальне значення в процесі.

«Це демонстрація першого в світі запилення рослини за допомогою штучного робота», ─ заявив Ейїро Міяко, один з авторів дослідження із Національного інституту передової промислової науки і технології в Японії.

Близько 75% світових продуктів, таких як фрукти, злакові культури, шоколад і кава, залежать від запилення рослин, згідно з доповіддю, опублікованою ООН. Оціночна вартість харчових продуктів, вироблених завдяки запиленню рослин комахами, становить від $235 млрд до $577 мільярдів на рік.

Однак через зміни клімату та забруднення навколишнього середовища багато комах-запилювачів перебувають під загрозою зникнення, зокрема бджоли та метелики. 40 відсотків видів на межі зникнення, згідно з тією ж доповіддю ООН.

Роботи-безпілотники ─ спроба вирішити цю проблему: «Глобальна криза зі зникненням комах-запилювачів є критичною проблемою для природного середовища і для нашого життя», пишуть автори в дослідженні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло