У Москві заарештували шеф-редактора агенства Regnum

У Москві заарештували шеф-редактора агенства Regnum

Політичні репресії проти незалежної преси продовжуються

У Москві заарештували шеф-редактора агенства Regnum
фото Facebook Юрія Баранчика

У ніч на 15 березня в Москві затримано шеф-редактора російського інформагентства «Регнум», уродженця Білорусі Юрія Баранчика, повідомляє редакція «Регнум».

Зараз Баранчик знаходиться в Дорогомиловському РУВС Москви. За інформацією агентства, до нього не допускають адвоката.

За його словами головного редактора ІА Regnum Модеста Колерова, Баранчика затримали за запитом білоруської влади, яка з початку грудня 2016 року веде політичне переслідування авторів і співробітників ІА REGNUM.

«Ми це пов'язуємо з репресіями проти журналістів у Білорусі. Оскільки Юрій Баранчик ─ громадянин Білорусі, вони хочуть поширити ці репресії і на нього теж. Хочуть, мабуть, вивезти його в Білорусь, де зараз під слідством перебувають його колеги, яким загрожує до 12 років позбавлення волі», ─ сказав він.

Нагадаємо, у грудні 2016 року в Мінську були затримані Юрій Павловець, Дмитро Алімкін і Сергій Шиптенко – білоруські громадяни, які готували матеріали про внутрішньополітичну та економічну ситуацію в Білорусі для «Регнум». Їх звинувачують у «розпалюванні міжнаціональної ворожнечі».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло