Росія відновила постачання дизпального в Україну
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Росія відновила постачання дизпального в Україну

Поставки були призупинені вже місяць

Росія відновила постачання дизпального в Україну
Фото: pixabay.com

В кінці минулого тижня «Роснефть» відновила постачання дизельного палива в Україну. Як повідомив «Інтерфаксу» радник президента трубопровідної монополії, прес-секретар Ігор Дьомін, «Роснефть» оформила всі необхідні документи, і прокачування відновилося.

«У березні може бути прокачано близько 140 000 тонн», – сказав Дьомін.

Як стверджує «Інтерфакс», посилаючись на свої джерела, трубопровідні поставки російського дизельного палива в Україну не здійснювалися вже місяць, тому що Федеральна служба з технічного та експортного контролю (ФСТЕК) не оформлює необхідні документи.

Однак у ФСТЕК агентству заявили, що «інформація про нібито прийняте ФСТЕК Росії рішення припинити оформлення трубопровідних поставок дизельного палива на Україну не відповідає дійсності». Поставки дизельного палива в Україну вирішуються для цивільного застосування на основі комплексного аналізу ризиків, пов'язаних з його можливим придбанням в інтересах українських силових структур, пояснили у ФСТЕК.

«З урахуванням проведеної київськими властями політики щодо південно-східних районів Донбасу регулювання таких поставок здійснюється ФСТЕК Росії в рамках Федерального закону «Про експортний контроль» з метою недопущення їх використання для потреб збройних сил і воєнізованих формувань», – відзначали у відомстві.

У прес-службі Міністерства енергетики РФ агентству заявили наступне: «У Російській Федерації відсутні міжурядові угоди щодо постачання нафтопродуктів в Угорщину і Україну. Поставки дизельного палива в зазначених напрямках здійснюються господарюючими суб'єктами, виходячи з економічної доцільності, відповідно, говорити про припинення поставок Російською Федерацією некоректно». 

У той же час у відомстві додали, що, за даними «Транснєфті», поставки були припинені 8 лютого 2017 року «у зв'язку з переукладенням контрактів на експорт нафтопродуктів».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло