Проект бюджету Трампа: збільшення витрат на оборону, зменшення – на екологію

Проект бюджету Трампа: збільшення витрат на оборону, зменшення – на екологію

Також постраждають наука й охорона здоров'я та різко зменшиться іноземна допомога

Проект бюджету Трампа: збільшення витрат на оборону, зменшення – на екологію
Фото David Everett Strickler/unsplash

Білий дім 16 березня оприлюднив $1,15-трильйонний проект бюджету США на 2018 рік. Більшу частину витрат Трамп пропонує витратити на будівництво стіни на кордоні з Мексикою, депортацію нелегальних іммігрантів і національну оборону. Про це повідомляє Associated Press.

Оборонні витрати США будуть збільшені на $54 млрд. Бюджет Міністерства внутрішньої безпеки буде збільшено на 6,8% ─ при цьому більше грошей буде потрібно на наймання і навчання нових співробітників, які будуть займатися пошуком, затриманням і депортацією нелегальних іммігрантів.

На будівництво кордону з Мексикою Конгрес повинен виділити $1,5 млрд в цьому фінансовому році і $2,6 млрд в наступному.

Натомість адміністрація президента США сподівається зменшити видатки на допомогу іншим державам, Держдепартамент та екологічні витрати.

Науковий співробітник Інституту Брукінгса Джордж Інграм, експерт із глобального розвитку, в розмові з «Голосом Америки» припускає, що скорочення іноземної допомоги досягне 30%.

На думку експерта, скорочення на 30 і більше відсотків підірве роль Америки як світового лідера в питаннях розвитку і зовнішньої політики, і ліквідує важливі програми.

«Мова йде про програми, які рятують життя людей, рятують їх від голоду і від хвороб», ─ зазначає він.

За інформацією АР, команда Трампа пропонує урізати фінансування 20 органів, які опікуються екологією, суспільним мовленням, мистецтвом і регіональними питаннями.

Суттєвих скорочень зазнають наука, охорона здоров'я, освіта і сільське господарство як всередині США, так і за кордоном, а тому експерти говорять про те, що цей бюджет «ставить під загрозу майбутнє планети».

Найбільше постраждають екологічні програми. Агентство з охорони навколишнього середовища США недоотримає 30% коштів порівняно з 2017 роком, закриттю підлягає план Барака Обами під назвою «Чиста енергія» щодо скорочення викидів парникових газів в атмосферу, а також міжнародні програми з уповільнення темпів кліматичних змін на планеті, що дозволить заощадити 100 млн бюджетних коштів. Закриють і програми захисту прибережних флори і фауни США, на які планувалося витратити 250 млн доларів, пише The Экономист.

Національні інститути здоров'я США недоотримають 5,8 млрд доларів, а програми НАСА із запуску супутників, націлених на вивчення кліматичних змін і океанів, буде закрито.

Зазначимо, цей проект бюджету неповний. Розширений проект із включенням податкової реформи і темпів розвитку економіки буде представлено в травні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло