Російське МВС прирівняло паспорти «ЛДНР» до українських

Російське МВС прирівняло паспорти «ЛДНР» до українських

Люди з такими «документами», як і громадяни України, кожні 90 днів зобов'язані полишати Росію

Російське МВС прирівняло паспорти «ЛДНР» до українських
Фото: pixabay.com

Влада РФ не надавала жителям ОРДЛО спрощеного порядку перебування на своїй території.

Агенції РБК у російській держдумі та МВС підтвердили, що люди з цими паспортами прирівняні до громадян України, тобто вони можуть перебувати у Росії лише 90 діб, а потім мають залишати країну.

«Для громадян, які отримали паспорти невизнаних Донецької і Луганської народних республік, діють такі ж міграційні правила, що й для громадян України», – йдеться у повідомленні.

Про це РБК розповіли зразу два співрозмовника у російській думі. До того ж підтвердили представник міграційного управління МВС, член Ради з прав людини при президентові, а також чиновник із «ЛНР».

Як зазначається, за словами одного з депутатів, у середині березня це питання обговорювалося на зустрічі представників думського комітету у справах СНД з представниками правоохоронних органів.

Анонімний співрозмовник агенції з обуренням пояснив: «Ми з подивом дізналися, що жителям «ДНР» і «ЛНР» треба кожні 90 днів виїжджати. Люди про це не знали!»

Другий співрозмовник видання зазначив, що в указі Володимира Путіна йдеться саме про «жителів окремих районів Донецької та Луганської областей України». Він також нагадав, що російські банки далеко не відразу почали обслуговувати за паспортами невизнаних республік.

Володимир Іванов, заступник керівника управління з питань міграції ГУ МВС РФ, своєю чергою, підтвердив, що Росія вважає власників паспортів рейкових республік «все одно іноземцями, громадянами України».

Що вихідці з невизнаних республік Донбасу дійсно сприймаються російськими органами влади як українські громадяни, підтвердив і голова комісії РПЛ з міграційної політики Росії Євген Бобров.

Нагадаємо, 16 березня президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій до п'яти банків з російським капіталом, які почали обслуговувати громадян за документами псевдореспублік.

Також президент підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України від 15 березня щодо тимчасового припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення у Донецькій та Луганській областях.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло