МВФ переніс розгляд питання щодо фінансування України у зв’язку з блокадою ОРДЛО

МВФ переніс розгляд питання щодо фінансування України у зв’язку з блокадою ОРДЛО

Засідання перенесено через необхідність уточнити розрахунки щодо економічних наслідків від застосованих Україною заходів у відповідь на блокаду

МВФ переніс розгляд питання щодо фінансування України у зв’язку з блокадою ОРДЛО
Фото: pixabay.com

Рада директорів МВФ перенесла на короткий строк запланований на понеділок, 20 березня, розгляд питання щодо завершення третього перегляду Програми розширеного фінансування для України.

Відповідна заява розміщена на сайті Міністерства фінансів.

У повідомленні уточнюється, що перенесення термінів проведення засідання викликане насамперед необхідністю уточнити розрахунки відносно економічних наслідків від дій та заходів, які застосувала Україна у зв’язку з блокадою. Серед головних причин затримки – захоплення українських підприємств на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також необхідність проаналізувати ймовірні наслідки визнання Росією «документів», що видаються у псевдореспубліках.

«Уточнення цих розрахунків важливе для обох сторін задля максимальної ефективності програми», – пояснив міністр фінансів Олександр Данилюк.

За словами Данилюка, вже розпочато відповідні консультації, які планується завершити у найкоротші терміни.

Зазначимо, постійний представник РФ при ОБСЄ Олександр Лукашевич на засіданні постійної ради ОБСЄ у Відні рішення про визнання документів, виданих громадянам України в окремих районах Донецької і Луганської областей, прокоментував наступним чином.

За його словами, це рішення може бути переглянуте тільки після «скасування Києвом каральної операції і відведення озброєнь, проведення конституційної реформи з закріпленням особливого статусу Донбасу, визнання місцевих виборів також, а також виконання п.8 «Комплексу заходів», що стосуються повного відновлення соціально-економічних зв'язків».

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 16 березня ввів у дію рішення РНБО щодо застосування санкцій до п'яти банків з російським капіталом.

«Санкції терміном на один рік будуть застосовані до Сбербанка, ВіЕс Банка, Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банка, ВТБ Банка, БМ Банка в частині заборони виводити капітал зазначеними юрособами за межі України на користь пов'язаних з ними осіб», – повідомила прес-служба глави держави.

Також президент підписав указ, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України від 15 березня про тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення у Донецькій і Луганській областях.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло