Єврокомісія заблокує євроінтеграцію Туреччини

Єврокомісія заблокує євроінтеграцію Туреччини

Жан-Клод Юнкер таким чином відреагував на заяву Ердогана відновити смертну кару

Єврокомісія заблокує євроінтеграцію Туреччини
Жан-Клод Юнкер
Фото euranet_plus/flickr

Відновлення смертної кари в Туреччині означатиме припинення будь-яких переговорів щодо вступу країни в Євросоюз, заявив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Про це повідомляє Hurriyet Daily News.

«Якщо Туреччина знову введе смертну кару, це буде рівносильно розірванню переговорів щодо євроінтеграції», ─ сказав Юнкер 19 березня у відповідь на заяву президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана про повернення вищої міри покарання після референдуму.

При цьому Юнкер зазначив, що мільйони турків, які проживають у ЄС, однак, сповідують європейські цінності і вносять свій вклад у розвиток Європи, додавши, що «не всі турки ─ маленькі Ердогани».

Референдум у Туреччині пройде 16 квітня і стосуватиметься затвердження прийнятих раніше парламентом країни поправок про посилення влади президента.

Раніше Ердоган, виступаючи перед народом у Стамбулі, заявив про неможливість відкладати смертну кару після спроби військового перевороту.

Зазначимо, міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель заявив, що Туреччина як ніколи раніше має мінімальні шанси на те, щоб приєднатися до ЄС, коментуючи напруженість у відносинах між Анкарою і Берліном.

«Сьогодні Туреччина, напевно, далі від членства в ЄС, ніж будь-коли раніше», ─ сказав Габріель в інтерв'ю Spiegel.

Нагадаємо, між Туреччиною та Нідерландами загострилися стосунки після того, як влада Нідерландів видворила двох турецьких міністрів, що мали агітувати за Ердогана.

Крім того, з подібних причин виникла напруга й у відносинах Анкари з Берліном. Ердоган порівняв політику Німеччини щодо Анкари з діями нацистів. Меркель назвали такі заяви абсолютно неприйнятними.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло