МЗС України прокоментувало висловлюваня віце-прем’єр-міністра Угорщини

МЗС України прокоментувало висловлюваня віце-прем’єр-міністра Угорщини

Жолт Шем'єн заявив, що виживання закордонних етнічних угорських громад залежить від їхньої здатності досягти прогресу в справі автономії у складі держави, де вони мешкають

МЗС України вкрай здивували публічні заклики віце-прем’єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна до створення автономій угорської меншини у сусідніх країнах.

Про це йдеться в офіційній заяві прес-служби відомства.

«Угорщина завжди була і є важливим партнером для України. Розраховуємо, що позиція стосовно поваги до територіальної цілісності, суверенітету і Конституції нашої держави і надалі залишатиметься в основі наших добросусідських відносин. Будь-які спекуляції на цю тему не відповідають інтересам наших двох країн і народів та, сподіваємося, не відображають офіційну позицію Будапешта», – підкреслюють в МЗС. 

Міністерство закликає протистояти будь-яким спробам використання питання забезпечення прав нацменшин з метою нагнітання атмосфери недовіри та нерозуміння.

Нагадаємо, у понеділок, 20 березня, віце-прем'єр-міністр Угорщини Жолт Шем'єн під час презентації своєї книги заявив, що виживання закордонних етнічних угорських громад залежить від їхньої здатності досягти прогресу в справі автономії у складі держави, де вони мешкають. Про це йдеться на сайті mukachevo.net.

Шем'єн додав, що ці угорці за жодних обставин не повинні відмовлятися від своїх вимог щодо автономії. Урядовець вважає, що угорські партії для захисту інтересів угорського населення повинні мати представництво не лише на рівні місцевих органів влади, а й у парламентах цих країн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло