Втрати економіки від блокади Донбасу можуть скласти 1,6% ВВП
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Втрати економіки від блокади Донбасу можуть скласти 1,6% ВВП

Німецькі радники в Україні спрогнозували наслідки від блокади ОРДЛО для української економіки

Керівник німецької групи радників в Україні Рікардо Джуччі прогнозує втрати української економіки від розриву зв'язків із Донбасом на рівні 1,6% ВВП.

Про це заявив у коментарі DW керівник групи Рікардо Джуччі.

«Ми порахували, що в непідконтрольних районах зараз виробляють 1,6% ВВП України», – пояснив Джуччі.

Найбільші проблеми, на його думку, чекають на виробників сталі. Доволі відчутним буде і вплив на електроенергетику.

Німецький економіст наголосив: «З погляду макроекономіки, це, безсумнівно, шок для країни». В іншому разі, підкреслює Рікардо Джуччі, МВФ не переносив би питання виділення наступного траншу кредиту за програмою EFF.

Але це ще не катастрофа, впевнений радник. Він нагадав, що ще у 2013 року виробничі ланцюги на Донбасі були тісно пов'язані, але тепер ситуація змінилася. Інтеграція за три роки значно зменшилась.

«Для інших секторів не очікуємо сильних шоків. Значною мірою ці регіони вже відділилися. Антрацит та кокс можна імпортувати. Це буде дорожче, є логістичні питання, але Україна впорається з цим без масштабних негативних наслідків», – резюмував Джуччі.

Зазначимо, 21 березня Національний банк оприлюднив оновлені прогнози на 2017-2018 роки з урахуванням ефекту торговельної блокади тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Взявши до уваги ефекти від блокади та сприятливої зовнішньої кон’юнктури, НБУ переглянув попередній прогноз економічного зростання у 2017 році з 2,8% до 1,9%.

За оцінками Нацбанку, внаслідок розвитку ситуації на сході країни скоротиться експорт металургійної продукції та збільшиться імпорт вугілля. Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу внаслідок цього може погіршитися приблизно на $1,8 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло