Microsoft Word тепер слідкуватиме за стилістикою вашого документу
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Microsoft Word тепер слідкуватиме за стилістикою вашого документу

Компанія Microsoft удосконалить програму редагування word-івських файлів

Microsoft Word тепер слідкуватиме за стилістикою вашого документу
фото Microsoft

Компанія запускає нову панель «Коректор» для Microsoft Word з пакету Office 365 ─ це текстовий редактор, який тепер не тільки буде виправляти чи підкреслювати граматичні помилки та пунктуацію, а й перевірятиме стилістику тексту. Програма розроблена на основі нейромереж.

Заяву про нову функцію Word опубліковано на офіційному сайті компанії. «Коректор» даватиме рекомендації користувачам щодо покращення стилістики. Зокрема, підкаже, де можна прибрати зайве слово без втрати змісту чи замінити жаргонізм на літературний варіант слова.

Наприклад, програма підкреслюватиме такі слова, як basically і maybe («переважно» і «можливо»), і пропонуватиме їх прибрати, оскільки вони вносять елемент невпевненості в речення.

Також програма аналізуватиме зміст. Скажімо, слово really («справді») буде виділено, якщо зустрінеться разом з really good («справді хороший»). В такому випадку краще написати просто «хороший», і Word на це вкаже. Якщо ж автор ставить запитання «Справді?», то програма зрозуміє, що без цього слова не обійтися і не буде пропонувати правку.

Панель «Коректор», так само як і стандартна панель перевірки орфографії, викликається натисканням на F7 або з контекстного меню до підкресленого слова. Потенційні граматичні помилки Word буде підкреслювати подвійною синьою лінією, а стилістичні недоліки – жовтим пунктиром.

Крім окремих слів також будуть виділятися цілі речення, оформлені стилістично неправильно, і пропонуватимуться способи коректування.

Першими доступ до нової функції отримали учасники програми Office Insider. Панель «Коректор» доступна в Word з Office 365 починаючи з версії 16.0.7409.1000, наголошується на сайті компанії.

Microsoft останнім часом активно впроваджує функції, в основі яких лежать інтелектуальні алгоритми. Так, починаючи з 2014 року в Skype з'явився машинний переклад мови на льоту, заснований на технології глибоких нейромереж. У 2016 році в Office додали функцію «Інтелектуальний пошук», яка знаходить словникові визначення та енциклопедичні довідки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло