Вибори в Болгарії: антиєвропейська риторика не пройшла

Вибори в Болгарії: антиєвропейська риторика не пройшла

Екзит-поли вказують на перемогу партії, яка виступає проти зростання впливу Росії

Вибори в Болгарії: антиєвропейська риторика не пройшла
Бойко Борисов
Фото Boyko Borissov/facebook

Вже втретє за 4 роки в Болгарії відбулися дострокові парламентські вибори. О 20.00 закрилися майже всі виборчі дільниці, за виключенням небагатьох, які через ряд технічних причин працювали ще 60 хвилин.

Як повідомляє Reuters, згідно з оприлюдненими даними екзит-полів, проєвропейська партія «Громадяни за європейський розвиток Болгарії» ГЕРБ набирає найбільшу кількість голосів на парламентських виборах у країні ─ 32,2%. На другому місці ─ соціалісти, 28% голосів виборців. За нею йде коаліція «Об'єднані патріоти» (8,8%).

В наступний парламент Болгарії проходять також Рух за права і свободи (7,8%), а на п'ятій позиції розташувалася партія «Воля» з результатом 4,6%. Партія «Реформаторський блок» поки що не подолала 4%-го бар'єру.

Таким чином, партія ГЕРБ екс-прем'єра Бойко Борисова буде першою політичною силою, яка отримає мандат на формування урядової коаліції. Представники партії категорично проти зростання впливу Росії і підтримують розширення НАТО на схід.

Усього за місця в законодавчому органі країни ─ Національних зборах ─ змагалися 13 партій, 9 коаліцій і 21 ініціативний комітет. Основна боротьба розгорнуласяся між двома політичними силами: правлячою партією ГЕРБ і соціалістичною партією на чолі з Корнелією Ніновою. Соціалісти виступають за зближення з Москвою і скасування санкцій проти Росії.

Як повідомлялося раніше, 24 січня 2017 року президент Болгарії Румен Радев оголосив про проведення позачергових виборів до парламенту країни. Тодішній прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов, після того як кандидатка від його партії Цецка Цачева програла президентські вибори, подав у відставку.

Нагадаємо, 24 березня американський The Wall Street Journal повідомив, що Росія допомогла проросійському кандидату Румену Радеву перемогти на президентських виборах у Болгарії. Зазначається, що перед початком виборів опозиційна Соціалістична партія отримала від російської сторони стратегію, яка дозволила Радеву перемогти. У стратегії вказується, що задля перемоги Радева необхідно поширювати фейкові новини та завищені дані соціологічних опитувань.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло