Розроблена бельгійцями гра про війну на Донбасі стала успішною
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Розроблена бельгійцями гра про війну на Донбасі стала успішною

Так бельгійці хочуть привернути увагу до військових подій в Україні

Розроблена бельгійцями гра про війну на Донбасі стала успішною

У Бельгії розробили комп’ютерну гру на основі військового протистояння на Донбасі. Гру було створено ще 2 роки тому, в розпал військових дій та боїв за Донецький аеропорт. Відтоді в гру зіграло понад 600 тисяч користувачів. Про це повідомляє в спецматеріалі «Радіо Свобода».

«Битва за Донецьк» доступна на комп’ютері і на смартфоні. У плей-маркеті «Гугла» – вже кілька сотень тисяч завантажень.

«Починаючи працювати над грою, ми не думали, що вона може бути успішною. Але виявилося, що в неї за два роки вже зіграли близько 600 тисяч людей по всьому світу! Ми дуже раді таким результатам», – повідомляє співзасновник «LugusStudios» Кевін Хелтерман.

Автори матеріалу запитали думку «кіборга» Кирила Недрі, який брав участь у боях за Донецький аеропорт, що він думає про цю гру. Військовий назав гру низькопробною.

«Те, що ми бачимо в схемах, ми бачили в режимі Full-HD кожен день. Швидше за все, люди захотіли зробити продукт, розрахований на продаж десь в нашому середовищі, на Східну Європу. Словом, вирішили заробити грошей. Молодці, так?» – зазначає «кіборг».

Однак бельгійські розробники стверджують, що гра повність безкоштовна. На питання, чию сторону частіше вибирають гравці ─ України чи Росії, бельгієць відповідає:

«Можу сказати, що в нашу гру грають набагато більше людей з Росії, ніж з України. А за кого саме вони грають – нам неважливо, ми нейтральна сторона в цьому конфлікті».

При цьому боєць Кирило Недря не проти такої гри, однак хотів би, щоб її створили українські розробники:

«Щось на зразок «Сталкера», саме в такому форматі, якісний продукт. Це популяризація нашої країни в світі. Нашої армії, наших подій – навіть банальне інформування», – вважає «кіборг».

Олег Яворський, маркетинг-директор «Vostokgames» ─ компанії, яка розробила «Сталкера» ─ пояснює свою позицію щодо такої ідеї:

«Зараз, коли це все відбувається, і тут же намагатися, як кажуть, «нарулити якогось бабла» ─ це не дуже правильно. Для нас, людей, які безпосередньо близькі до цього конфлікту і переживають всі ці події, ми на власні очі все це бачимо в новинах і так далі – це просто морально неправильно. Адже гра про Чорнобиль, по суті, теж була створена через багато часу після самої трагедії».

Бельгійські ж програмісти вважають, що своєю грою привернуть увагу до війни на Донбасі.

«Ми просто хочемо показати, що відбувається на цій війні. Ми ж дивимося бельгійські новини, і якщо спочатку вони багато розповідали про цю війну, то зараз припинили. А своєю грою ми хочемо привернути увагу до вашої країни», – зазначає Кевін Хелтерман.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло