У чотирьох держбанках розміщено 60% депозитів населення
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

У чотирьох держбанках розміщено 60% депозитів населення

Депозити стали джерелом кредитів лише на 44%

Частка державних банків у банківській системі наразі займає 60%. Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

«Державний сектор у банківській системі зараз є надмірно великим. Приміром, 60% депозитів населення розміщені в чотирьох державних банках, але ці депозити стали джерелом кредитів лише на 44%, тоді як по системі в цілому цей показник становить 67%», – сказано у повідомлені.

На думку голови Ради Національного банку Богдана Данилишина, необхідно розробити нову стратегію розвитку держбанків, яка передбачала б ряд ключових завдань. Наприклад, перетворення держбанків в економічно самостійні фінустанови, які не будуть потребувати бюджетної підтримки. Також необхідно розвивати в банках корпоративне управління для усунення конфлікту інтересів між менеджментом і державою.

Крім того, як зазначає глава Ради НБУ, держбанки повинні стати двигунами структурних змін в частині підтримки високотехнологічних виробництв та інфраструктурних проектів, а також малого та середнього бізнесу.

Нагадаємо, держава володіє контрольними пакетами акцій Ощадбанку, Укрексімбанку, Укргазбанку і ПриватБанку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло