Банкові метаморфози: ВТБ в Україні може перетворитися на фінкомпанію
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Банкові метаморфози: ВТБ в Україні може перетворитися на фінкомпанію

До кінця 2017-го керівництво української «дочки» ВТБ має вирішити питання щодо продажу банку або його перетворення на фінансову компанію

Російський державний банк ВТБ повідомив про переговори з потенційними покупцями про продаж української «дочки».

Голова ВТБ Андрій Костін наголосив «Інтерфаксу», що  «є два шляхи: шлях продажу банку, шлях поетапного скорочення балансу, можливо, перехід його в фінансову компанію».

«Зараз новий закон в Україні прийнятий. Подивимося. В цілому ми хотіли б до кінця року до одного з двох рішень прийти», – сказав він, підкресливши, що ВТБ хоче провести реально гарну угоду з українським банком.

За словами Костіна, ВТБ в Україні продовжує працювати у звичному режимі і поки що роботу переривати не планує. Голова ВТБ також додав, що будь-яка угода зараз буде йти з дисконтом.

Андрій Костін розказав ТАСС, що занепокоєння стосовно вірогідності рейдерських захватів у керівництва немає, хоча вони до цього готові.

Він додав, що ВТБ скористається запропонованою від Росії можливістю відкласти на три роки створення резервів за операціями з українськими дочірніми банками.

Поки група не оцінила обсягів резервів, які належить створити українськім підрозділам. Розмір резервів буде залежати від результатів роботи групи по стягненню кредитів і реалізації отриманих застав, зокрема, нерухомості.

Зазначимо, акціонери Промінвестбанку на зборах 27 квітня планують розглянути питання щодо докапіталізації банку. Про це банк повідомив у системі розкриття інформації НКЦПФР.

А Сбербанк Росії сьогодні вночі оголосив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку консорціуму інвесторів, куди увійдуть латвійський Норвік банк і білоруська приватна компанія. Підписано відповідний юридично зобов'язуючий договір. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло