Чи надовго: в Україні – спалах іпотечних пропозицій

Чи надовго: в Україні – спалах іпотечних пропозицій

В країні спостерігається сплеск привабливих іпотечних пропозицій від забудовників

Чи надовго: в Україні – спалах іпотечних пропозицій
Фото: pixabay.com

З початку 2017 року в Україні кампанії з привабливими пропозиціями іпотечного кредитування житла набрали активного розвитку.

Проте відновлення докризових показників в угодах з іпотекою малоймовірно, вважають опитані агентством «Інтерфакс» експерти.

«З початку року в Україні спостерігається активізація рекламних кампаній забудовників з іпотечних кредитувань. Якщо на початку 2016-го заявлені ставки для фізосіб в середньому становили 34%, то на початок 2017 року показник знизився в середньому до 22% річних», – розповів комерційний директор Taryan Group Назар Бурда.

За словами генерального директора Nai Ukraine Віталія Бойко, багато забудовників почали використовувати угоди з банками з метою популяризації іпотеки, оскільки вона є більш вигідним та менш ризиковим інструментом для компанії, ніж розстрочка.

Зокрема, іпотечні програми сьогодні пропонують кілька банків: Укргазбанк (з компаніями «Київміськбуд», «Укрбуд», «Омокс»), Крістал Банк («Київміськбуд»), «Глобус» («Ітергалбуд», «Укрбуд») і банк «Аркада».

Генеральний директор Nai Ukraine наголошує, що сьогодні в Україні іпотеку пропонують лише 13 банків, але умови іпотечних кредитів доволі жорсткі.

За його даними, ефективні ставки – в діапазоні 20-26%, при авансовому платежі від 10 до 50%. Мінімальні терміни кредитування – від 60 місяців.

Крім того, існують додаткові платежі: страхування, послуги нотаріуса, комісії банку. Це означає, що подібні умови навряд чи дозволять найближчим часом повернутися до показників 2010-2011 років (36% угод).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті