Месенджер Telegram Павла Дурова запускає аудіодзвінки

Месенджер Telegram Павла Дурова запускає аудіодзвінки

Компанія збирається скласти гідну конкуренцію Skype, Viber, WhatsApp та Facebook Messenger

Месенджер Telegram Павла Дурова запускає аудіодзвінки
фото-скрін Telegram

Засновник «Вконтакте» Павло Дуров, який зараз проживає у Європі, успішно розробляє свій новий проект ─ месенджер Telegram, у якому відсьогодні почав працювати сервіс безкоштовних аудіодзвінків. Про це компанія повідомила на своєму офіційному сайті. Функція доступна у версії Telegram під номером 3.18.

Тепер користувачі Telegram зможуть спілкуватися не тільки з допомогою текстових і голосових повідомлень. Дзвінки працюють і на iOS, і на Android. У повідомленні уточнюється: поки що скористатися новою функцією можуть тільки користувачі в Західній Європі, інші регіони отримають цю послугу пізніше, за кілька днів.

Є цікава деталь ─ якщо користувач з доступом до дзвінків зателефонує тому, в кого немає цієї функції, останній також зможе почати здійснювати дзвінки друзям.

Розмови захищені end-to-end шифруванням, для гарантій безпеки використовується проста технологія «чотирьох ключів»: співрозмовники можуть порівняти свої ключі один з одним в ході розмови, щоб переконатися в захисті.

Месенджер Telegram Павла Дурова запускає аудіоздвінки
фото Telegram

У налаштуваннях програми є управління дзвінками ─ наприклад, можна обмежити коло людей, які можуть дзвонити користувачеві.

Про терміни появи групових розмов і відеодзвінків поки що не повідомляється.

Додаток буде автоматично визначати параметри з'єднання користувачів і залежно від них налаштовувати якість дзвінка.

У Telegram зазначили, що для підключення будуть використовуватися p2p-з'єднання, а якщо такий зв'язок буде неможливий, то додаток підключиться до найближчого сервера. «Найближчим часом ми будемо розширювати нашу мережу по всьому світу, щоб прискорити з'єднання», ─ додали в компанії.

Крім функції дзвінків, в новій версії програми користувачі зможуть налаштовувати рівень стиснення відеороликів і переглядати результат перед відправкою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло