Французькі винороби розгромили супермаркети
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Французькі винороби розгромили супермаркети

Нечесна конкуренція штовхає виробників вина на крайні заходи

Французькі винороби розгромили супермаркети
Фото pixabay.com

У четвер, 30 березня, у місті Нім, Франція, винороби прийшли «проконтролювати» винні відділи супермаркетів міста. Вони розбили пляшки і розрізали картонні упаковки з іспанським вином, протестуючи проти «нечесної конкуренції» іноземних виробників.

Про це повідомляє видання RFI.

«У наших супермаркетах не повинно бути іноземного вина, у нас і в самих переповнені погреби», ─ заявив Ксав'є Фабр, президент Профспілки виноробів департаменту Гар (SVG). Він очолив колону з кількох десятків автомобілів, яка вранці в четвер вирушила по супермаркетах.

У магазині Carrefour виноробів уже чекала дирекція і охорона. На їхніх очах активісти безперешкодно познімали з полиць картонні коробки з дешевим іспанським вином, яке носить французьку назву Baumanoir, а оформлення упаковки виконано як французьке. На незаконне використання символів та зображень Франції на іспанських винах раніше скаржився і Арно Арібо, президент Об'єднання молодих виноробів департаменту Од. Активісти порозливали вино по підлозі й побили пляшки.

«Не чіпайте їх, з ними преса», ─ наказав представник охорони, розповідає видання.

«Ми знову прийдемо наступного тижня, і нас буде більше. Ми вже кілька місяців тому попередили всіх, що невдоволення наростає. Сьогодні воно вже виривається назовні, і ми заявлятимемо про себе все голосніше й голосніше», ─ пояснює представниця молодого покоління виноробів Дельфіна Фернандес.

У січні дві цистерни іспанського вина було вилито в річки Гар і Од, що спричинило ноту протесту іспанського уряду. Минулого тижня в місті Безьє (департамент Еро) загорівся офіс однієї з найбільших виноторгових компаній Франції Vergnes et Passerieux, а в офісі торгової фірми Jeanjean в місті Сен-Фелікс-де-Лодез (також департамент Еро) прозвучали два вибухи. Відповідальність за ці акції взяв на себе Регіональний комітет виноробів для радикального дії (CRAV), озброєна організація виноробів Окситанії.

У суботу, 25 березня, 4000 виноробів Окситанії вийшли на маніфестацію в Нарбонне, де також розгромили винний відділ одного з супермаркетів. Винороби сподіваються, що перед виборами їх почують кандидати в президенти. «Ми прийшли, щоб кинути великою пляшкою в президентську кампанію», ─ заявив глава виноробів департаменту Од Фредерік Руані.

SVG закликала виноробів сусідніх департаментів Воклюз, Од і Еро також приєднатися до операцій з «контролю» винних відділів супермаркетів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло