Французькі винороби розгромили супермаркети

Французькі винороби розгромили супермаркети

Нечесна конкуренція штовхає виробників вина на крайні заходи

Французькі винороби розгромили супермаркети
Фото pixabay.com

У четвер, 30 березня, у місті Нім, Франція, винороби прийшли «проконтролювати» винні відділи супермаркетів міста. Вони розбили пляшки і розрізали картонні упаковки з іспанським вином, протестуючи проти «нечесної конкуренції» іноземних виробників.

Про це повідомляє видання RFI.

«У наших супермаркетах не повинно бути іноземного вина, у нас і в самих переповнені погреби», ─ заявив Ксав'є Фабр, президент Профспілки виноробів департаменту Гар (SVG). Він очолив колону з кількох десятків автомобілів, яка вранці в четвер вирушила по супермаркетах.

У магазині Carrefour виноробів уже чекала дирекція і охорона. На їхніх очах активісти безперешкодно познімали з полиць картонні коробки з дешевим іспанським вином, яке носить французьку назву Baumanoir, а оформлення упаковки виконано як французьке. На незаконне використання символів та зображень Франції на іспанських винах раніше скаржився і Арно Арібо, президент Об'єднання молодих виноробів департаменту Од. Активісти порозливали вино по підлозі й побили пляшки.

«Не чіпайте їх, з ними преса», ─ наказав представник охорони, розповідає видання.

«Ми знову прийдемо наступного тижня, і нас буде більше. Ми вже кілька місяців тому попередили всіх, що невдоволення наростає. Сьогодні воно вже виривається назовні, і ми заявлятимемо про себе все голосніше й голосніше», ─ пояснює представниця молодого покоління виноробів Дельфіна Фернандес.

У січні дві цистерни іспанського вина було вилито в річки Гар і Од, що спричинило ноту протесту іспанського уряду. Минулого тижня в місті Безьє (департамент Еро) загорівся офіс однієї з найбільших виноторгових компаній Франції Vergnes et Passerieux, а в офісі торгової фірми Jeanjean в місті Сен-Фелікс-де-Лодез (також департамент Еро) прозвучали два вибухи. Відповідальність за ці акції взяв на себе Регіональний комітет виноробів для радикального дії (CRAV), озброєна організація виноробів Окситанії.

У суботу, 25 березня, 4000 виноробів Окситанії вийшли на маніфестацію в Нарбонне, де також розгромили винний відділ одного з супермаркетів. Винороби сподіваються, що перед виборами їх почують кандидати в президенти. «Ми прийшли, щоб кинути великою пляшкою в президентську кампанію», ─ заявив глава виноробів департаменту Од Фредерік Руані.

SVG закликала виноробів сусідніх департаментів Воклюз, Од і Еро також приєднатися до операцій з «контролю» винних відділів супермаркетів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло