ВТБ не поспішає залишати Україну
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

ВТБ не поспішає залишати Україну

Однак материнська структура може закрити українські підрозділи

ВТБ не має наміру продавати свій основний український актив – «ВТБ Україна» – за вартістю нижче ринкової.

Про це російським «Известиям» розповіли два джерела, близькі до держбанку.

В Україні у групи працюють два дочірні банки – «БМ-Україна» і «ВТБ Україна». На відміну від Сбербанку, другий найбільший у РФ банк не збирається проводити fire sale (екстрений продаж з великою знижкою) своєї закордонної структури, оскільки сподівається реалізувати «дочку» – «ВТБ Україна» – за максимально можливою ціною.

Якщо це не вдасться, банк може переформатувати або навіть закрити структуру, повідомило джерело в групі.

«Ми розраховуємо продати «ВТБ Україна» за ринковою ціною. У нас є певна цінова вилка, в межах якої ми готові вести переговори з потенційними покупцями, – розповіло журналістам джерело у БТБ. – Тому не поспішаємо продавати актив в екстреному режимі».

Отже, основне завдання керівництва групи – мінімізувати можливі збитки при цій угоді. ВТБ не збирається поспіхом залишати український ринок. Опитані російськими ЗМІ експерти одностайні в думці, що групі не вдасться виручити за продаж «ВТБ Україна» велику суму. Причина – значний накопичений борг і санкції.

Нагадаємо, 27 березня Сбербанк Росії оголосив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку консорціуму інвесторів. 

Покупці заплатять за український Сбербанк близько $130 млн, тобто навіть менше його капіталу. Банк має змінити не тільки власників, але й назву – на Norvik Banka.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло