ВТБ не поспішає залишати Україну

ВТБ не поспішає залишати Україну

Однак материнська структура може закрити українські підрозділи

ВТБ не має наміру продавати свій основний український актив – «ВТБ Україна» – за вартістю нижче ринкової.

Про це російським «Известиям» розповіли два джерела, близькі до держбанку.

В Україні у групи працюють два дочірні банки – «БМ-Україна» і «ВТБ Україна». На відміну від Сбербанку, другий найбільший у РФ банк не збирається проводити fire sale (екстрений продаж з великою знижкою) своєї закордонної структури, оскільки сподівається реалізувати «дочку» – «ВТБ Україна» – за максимально можливою ціною.

Якщо це не вдасться, банк може переформатувати або навіть закрити структуру, повідомило джерело в групі.

«Ми розраховуємо продати «ВТБ Україна» за ринковою ціною. У нас є певна цінова вилка, в межах якої ми готові вести переговори з потенційними покупцями, – розповіло журналістам джерело у БТБ. – Тому не поспішаємо продавати актив в екстреному режимі».

Отже, основне завдання керівництва групи – мінімізувати можливі збитки при цій угоді. ВТБ не збирається поспіхом залишати український ринок. Опитані російськими ЗМІ експерти одностайні в думці, що групі не вдасться виручити за продаж «ВТБ Україна» велику суму. Причина – значний накопичений борг і санкції.

Нагадаємо, 27 березня Сбербанк Росії оголосив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку консорціуму інвесторів. 

Покупці заплатять за український Сбербанк близько $130 млн, тобто навіть менше його капіталу. Банк має змінити не тільки власників, але й назву – на Norvik Banka.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло