Магазини Helen Marlen на продаж не виставляються – власник
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Магазини Helen Marlen на продаж не виставляються – власник

ФГВ збирався виставити на продаж права вимоги за кредитами, які вже оскаржені у суді

На продаж у системі «Prozorro.Продажі» виставлені не столичні магазини Helen Marlen як об'єкти нерухомості, а лише права вимоги за кредитними договорами, забезпеченими цією нерухомістю. Торги попередньо призначені на 12 квітня.

Про це заявив президент компанії Михайло Кавицький.

Він також застеріг, що, оскільки правовідносини стосовно цих зобов'язань оскаржені в суді, торги ними можуть бути визнані незаконними. «Потенційний покупець прав вимоги ризикує не тільки втратити інвестовані в права вимоги кошти, а й понести додаткові витрати, будучи втягнутим у судові тяжби», – каже Кавицький.

27 березня 2017 року Печерський районний суд Києва прийняв рішення на користь Helen Marlen у спорі з ПрАТ «Дельта Банк». Предметом спору було визнання недійсними кредитних договорів та договорів іпотеки, загальна сума яких, за оцінками збанкрутілого Дельта Банку, становила понад $17 млн.

«Суд погодився з тим, що умови кредитних договорів, укладених між позичальниками-фізичними особами і ПрАТ «Дельта Банк», містять істотний дисбаланс договірних прав та зобов'язань на шкоду споживачу, в тому числі зобов'язують позичальника укласти договір з третьою особою, яку визначить кредитор. Крім того, умови цих кредитних договорів є дискримінаційними щодо споживача, у тому числі щодо зміни відсоткової ставки, а також суперечать положенням Закону України «Про захист прав споживачів» і є несправедливими», – каже партнер ЮК FCLEX Олег Маліневський, який представляє інтереси Helen Marlen Group у суді.

Юристи звернулися до Дельта Банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національного банку України з вимогою скасувати аукціон, призначений на 12 квітня. А також відкласти дату його можливого проведення до моменту вступу в законну силу пов'язаних із ним судових рішень.

Як писав Mind, загальна сума боргу засновників Helen Marlen Group – Михайла та Оксани Кавицьких – перед Дельта Банком була визначена на рівні понад 200 млн гривень. Спочатку кредити бралися в банку ТАС Сергія Тігіпка, що його потім придбав шведський Svedbank. Після виходу цієї установи з України борг викупили структури Миколи Лагуна.

«У 2014 році, коли вже пролилася кров на Майдані, більшість наших магазинів було закрито, в одному з них було розгорнуто госпіталь, Дельта Банк в односторонньому порядку підняв відсоткову ставку майже вдвічі і змінив терміни повернення основного тіла кредиту. Безумовно, ми відмовилися виконувати умови банку, оскільки жоден бізнес-план їх би не потягнув. Борг ми обслуговували до початку 2015 року», ─ розповів Михайло Кавицький у розмові з журналістом Mind.

Загальну суму боргу було нараховано з пенею, з якою Кавицькі також не згодні. Після того як Дельта Банк було визнано неплатоспроможним, права вимоги боргу передано в розпорядження Фонду гарантування вкладів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло