НКРЕКП призупиняє дію постанови про введення абонплати за газопостачання

НКРЕКП призупиняє дію постанови про введення абонплати за газопостачання

Мета - запобігти підвищенню загального рахунку для населення

Рішення регулятора щодо запровадження тарифів на транспортування та розподіл природного газу буде призупинено, щоб запобігти підвищенню загального рахунку для населення.

Про це йдеться в офіційному повідомленні, розміщеному на сайті НКРЕКП.

Прес-служба вкотре наголосила, що НКРЕКП не регулює ціну природного газу, що складає 87% загального тарифу на газ та теплову енергію, а регулює лише транспортування й розподіл природного газу (13%).

Щодо запровадження на відкритому засіданні за новою методологією нових тарифів, які почали діяти з 1 квітня, Нацкомісія пояснила наступне: «Методологія, за якою визначено тарифи, була розроблена з урахуванням досвіду країн ЄС та погоджена з усіма зацікавленими органами виконавчої влади. Методологія передбачає соціальний захист побутових споживачів для полегшення їх адаптації до нових умов на ринку природного газу. Запровадження принципу потужності також міститься в Меморандумі про співпрацю з МВФ».

Однак, таке її рішення призвело до значного резонансу у суспільстві.

Внаслідок цього НКРЕКП, посилаючись на соціальну значимість цього питання, виступила за додаткове опрацювання з метою захисту населення та непідвищення загального рахунку.

Нацкомісія запевнила, що проведе додаткові консультації з Кабміном щодо поширення субсидій на послуги з транспортування та розподілу природного газу. А також має намір ініціювати додатковий період для адаптації споживачів до прийняття рішення щодо зниження тарифів на теплову енергію.

Нагадаємо, сьогодні, 4 березня, Петро Порошенко звернувся до Кабміну та НКРЕКП з вимогою призупинити дію скандальної постанови щодо запровадження абонплати за газопостачання.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло