НАБУ має отримати право «прослушки» під прикриттям
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

НАБУ має отримати право «прослушки» під прикриттям

Згідно з меморандумом МВФ, антикорупційному бюро надаються додаткові повноваження

Національне антикорупційне бюро України до кінця травня 2017 року має отримати право самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку і проведення слідчих дій під прикриттям. Про це йдеться в опублікованому тексті меморандуму України з Міжнародним валютним фондом.

Законодавчі зміни повинні бути внесені до Верховної Ради й прийняті до кінця травня, щоб гарантувати можливість для НАБУ користуватися широким спектром методів розслідування без необхідності покладатися на інфраструктуру інших відомств. Серед дій – операції під прикриттям, перехоплення повідомлень, доступ до комп'ютерних систем і контроль кореспонденції.

Меморандум передбачає, що реєстрація досудових справ і постанов слідчих суддів, які мають відношення до НАБУ, мають бути захищені від витоку інформації, пов'язаної з поточними розслідуваннями, шляхом обмеження доступу до неї офіцерів НАБУ і Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) доти, поки розслідування справи не буде завершено або закрито.

На кінець грудня 2016 року НАБУ найняло 542 співробітника з 700 осіб повної комплектації та відкрило три регіональні відділення.

У НАБУ заявили, що можуть проводити розслідування щодо високопосадовців, зокрема 8 членів парламенту, 39 суддів, 23 прокурорів.

НАБУ також має продовжувати публікувати статистичні дані щодо розслідувань корупційних дій з боку високопоставлених посадових осіб на своїй сторінці у вільному доступі.

Попередній термін виконання цієї умови – кінець листопада 2016 року – не був виконаний.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло