НАБУ має отримати право «прослушки» під прикриттям

НАБУ має отримати право «прослушки» під прикриттям

Згідно з меморандумом МВФ, антикорупційному бюро надаються додаткові повноваження

Національне антикорупційне бюро України до кінця травня 2017 року має отримати право самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку і проведення слідчих дій під прикриттям. Про це йдеться в опублікованому тексті меморандуму України з Міжнародним валютним фондом.

Законодавчі зміни повинні бути внесені до Верховної Ради й прийняті до кінця травня, щоб гарантувати можливість для НАБУ користуватися широким спектром методів розслідування без необхідності покладатися на інфраструктуру інших відомств. Серед дій – операції під прикриттям, перехоплення повідомлень, доступ до комп'ютерних систем і контроль кореспонденції.

Меморандум передбачає, що реєстрація досудових справ і постанов слідчих суддів, які мають відношення до НАБУ, мають бути захищені від витоку інформації, пов'язаної з поточними розслідуваннями, шляхом обмеження доступу до неї офіцерів НАБУ і Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) доти, поки розслідування справи не буде завершено або закрито.

На кінець грудня 2016 року НАБУ найняло 542 співробітника з 700 осіб повної комплектації та відкрило три регіональні відділення.

У НАБУ заявили, що можуть проводити розслідування щодо високопосадовців, зокрема 8 членів парламенту, 39 суддів, 23 прокурорів.

НАБУ також має продовжувати публікувати статистичні дані щодо розслідувань корупційних дій з боку високопоставлених посадових осіб на своїй сторінці у вільному доступі.

Попередній термін виконання цієї умови – кінець листопада 2016 року – не був виконаний.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло