Вчені винайшли скло для смартфонів, яке саме заживляє подряпини

Вчені винайшли скло для смартфонів, яке саме заживляє подряпини

Дивовижний матеріал вийде на ринок в найближчі три роки

Вчені винайшли скло для смартфонів, яке саме заживляє подряпини
Фото: Wang Lab

Якщо ваш телефон упав, і скло тріснуло, вам доведеться або міняти скло, або ремонтувати весь телефон. Хіміки з Каліфорнійського університету в Ріверсайді пропонують третій варіант.

Вони розробили матеріал, який здатний самовідновлюватися після ушкоджень і може бути використаний в якості покриття дисплея смартфонів. Про це розповідає Business Insider.

Цей матеріал має здатність розтягуватися в 50 разів, він виготовлений з еластичного полімеру і містить іонну сіль. В його основі лежить іон-дипольна взаємодія, завдяки якому після нанесення ушкоджень іони й молекули притягуються один до одного, відновлюючи початкову структуру.

Керівник і автор дослідження Чао Ван у ході 253-ої Національній зустрічі й виставки Американського хімічного співтовариства (ACS) розповів, що матеріал чудово проявляє себе в тестах на стійкість до подряпин і порізів. Якщо його розірвати навпіл, то на повне відновлення піде менше доби.

За словами творців незвичайного матеріалу, самовідновлювальне скло для смартфонів надійде на ринок протягом найближчих трьох років.

«Може скластися враження, що це матеріал із далекого майбутнього, але я впевнений, що вони скоро з'являться в мобільних телефонах. Протягом трьох років вони надійдуть на ринок і змінять наше повсякденне життя», ─ розповів Ван.

Розробники впевнені, що їх матеріал, крім смартфонів, можна використовувати в робототехніці та біосенсорах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті