У Сербії почався «майдан» після президентських виборів

У Сербії почався «майдан» після президентських виборів

Незадоволені перемогою Вучича громадяни масово протестують

У Сербії почався «майдан» після президентських виборів
фото з відкритих джерел

У столиці Сербії Белграді вже три дні не припиняються протести проти перемоги прем'єр-міністра Александара Вучича на виборах президента 2 квітня. На вулиці міста виходять тисячі людей, переважно студенти. Вони скандують: «Вучич, ти вкрав вибори» і «Кінець диктатурі», передає Reuters.

Протестувальники називають вибори сфальсифікованими і вимагають відставки спікера парламенту, голови державної виборчої комісії та керівників національного телебачення.

Перемозі Вучича сприяли чиновники, заявляють вони. Зокрема, спікер, за їх словами, неправомірно призначив перерву в роботі парламенту в ході передвиборної кампанії напередодні президентських виборів.

Також протестувальники вимагають провести очищення списку виборів, у якому багато людей, які не можуть голосувати, наприклад, загиблих сербів. Крім того, має бути вжито заходів для звільнення телебачення від політичного впливу.

Якщо ці вимоги не будуть виконані, вони наполягають, що Сербія повинна провести позачергові парламентські вибори.

Вучич не раз говорив про важливість «дружби» між Сербією і Росією.

«Сербія ─ єдина європейська країна, яка не запровадила санкції проти Російської Федерації. І не буде цього робити», ─ заявляв він у часи свого прем'єрства.

За кілька днів до виборів Вучич відвідав Москву з офіційним візитом. Як повідомлялося, під час зустрічі з президентом В. Путіним обговорювалося економічне і військово-технічне співробітництво. За словами Вучича, Сербія незабаром отримає від Росії 30 одиниць бронетехніки, 30 танків, а також шість винищувачів МіГ-29.

Нагадаємо, на виборах у неділю 2 квітня Вучич переміг з величезним відривом від колишнього омбудсмена Сербії, юриста за освітою Саші Янковича.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло