Мінфін законодавчо затвердив зміни для реалізації віртуального реверсу газу в Україні
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Мінфін законодавчо затвердив зміни для реалізації віртуального реверсу газу в Україні

На базі українських газосховищ можна створювати митні склади для зберігання блакитного палива

Мінфін України прийняв зміни у вторинне законодавство, які дозволять реалізувати операції віртуального реверсу природного газу в Україні.

Про це повідомила прес-служба «Укртрансгазу».

«Такі зміни – це черговий крок в реалізації дорожньої карти по інтеграції української газотранспортної системи в загальноєвропейську мережу», – констатував в.о. президента «Укртрансгаз» Мирослав Химко.

Як пояснив виконавчий директор «Укртрансгазу» Сергій Макогон, створені законодавчі умови також дозволять реалізувати на базі українських газосховищ митний склад для зберігання блакитного палива.

Тобто, завдяки нововведенням у європейських партнерів з’явиться можливість зберігати природний газ на потужностях «Укртрансгазу» тривалий час – до трьох років.

Нагадаємо, за цьогорічний опалювальний сезон з українських газосховищ було відібрано лише 6,7 млрд куб.м блакитного палива, що на 21% менше показників аналогічного періоду минулого року. 

Транзит газу територією України до країн ЄС протягом опалювального сезону 2016-2017, порівняно з аналогічним періодом 2015-2016 років, зріс на 21% – до 46,1 млрд кубометрів. Споживання газу у європейських країнах у зв’язку з похолоданням значно зросло. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло