Підсумки діяльності уряду: головні тези виступу Володимира Гройсмана

Підсумки діяльності уряду: головні тези виступу Володимира Гройсмана

Упродовж року своєї роботи уряд виконав все, що обіцяв, впевнений глава Кабміну

Уряд упродовж року своєї роботи виконав те, що обіцяв – стабілізував економічну ситуацію, відновив економічне зростання та розпочав капітальний ремонт країни. За результатами 2016 року українська економіка зросла на 2,3%, середня номінальна заробітна плата – на 35,4%, місцеві бюджети зросли на 50%, а у цьому році очікується їхнє зростання ще на 25%.

Про це заявив прем’єр Володимир Гройсман на прес-конференції за підсумками року діяльності уряду.

Головні тези його виступу

Щодо енергетичної незалежності держави

Енергетична та економічна блокада, що дала можливість Росії вкрасти українські підприємства та отримати контроль над українськими надрами, була якісною спецоперацією країни-агресора на українській території. Як наслідок, Україна відчуває дефіцит ресурсу, але закуповувати вугілля у країни-агресора уряд не буде.

«Я – прихильник того, щоб ми закуповували у Сполучених Штатах, Австралії. В інших країнах, а не у країни-агресора», – наголосив глава Кабміну.

Унаслідок блокади українські підприємства, які платили податки в Україну, працюють сьогодні на Росію, а українські надра забрані росіянами в актив країни-агресора, наголосив Гройсман.

Прем’єр-міністр наголосив, що здійснено низку заходів, спрямованих на досягнення енергетичної незалежності. У результаті сьогодні 501 день Україна не споживає жодної краплини російського газу.

Щодо приватизації

Володимир Гройсман також розраховує на швидке ухвалення Верховною Радою пакета законів для початку масштабної приватизації і вважає можливим ефективний продаж Одеського припортового заводу, але вже з новим керівництвом Фонду державного майна.

Він також прокоментував заяву глави Фонду держмайна Ігоря Білоуса про бажання покинути свій пост.

«Я вітаю рішення Ігоря Білоуса», – сказав Володимир Гройсман, підкресливши, що ефективність його на посаді керівника приватизаційного відомства була недостатньою. І найбільше незадоволення викликали два провали продажу одного з ключових активів – Одеського припортового заводу.

Коментуючи можливість продажу ОПЗ, прем’єр додав: «ФДМУ має підготувати ОПЗ до продажу. Ми затверджуємо тільки умови. Я бачу, що ми можемо провести ефективний продаж. Перед новим керівництвом Фонду таке питання постане».

Земельна і пенсійна реформи

Реформа земельних відносин, запропонована урядом, передбачає створення такої моделі ринку землі, яка дозволить розвивати клас невеликих фермерських господарств і не дозволить передати ресурси іноземцям та великим аграрним холдингам.

«У нас не було формату й моделі обігу земель. Ми її запропонували. Ми не підтримуємо передачу землі іноземцям та великим холдингам. І ми будемо розвивати фермерство», – сказав Володимир Гройсман.

Підняття мінімальної заробітної плати удвічі до 3200 грн, зміна пенсійної системи та запровадження урядової програми «Доступні ліки» для компенсацій вартості ліків для хронічно хворих дадуть можливість змінити якість життя українських громадян і не вплинуть суттєво на макроекономічні показники.

«Так само як і пенсійна реформа – вона в інтересах українських пенсіонерів. Це надзвичайно важливі рішення. Так само, як і прозора публічна приватизація. Хто буде проти цих рішень? Тільки ті, хто сидить на потоках», – резюмував глава уряду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті