Компанії вивели з США $1,6 трлн у офшори

Компанії вивели з США $1,6 трлн у офшори

Серед таких компаній Apple, Microsoft і General Motors

Великі американські компанії загалом вивели $1,6 трлн у країни з пільговим режимом оподаткування в обхід податкових органів США. Про це свідчать дані міжнародного об'єднання організацій по боротьбі з бідністю Oxfam.

Одним з яскравих прикладів таких компаній є Apple, яка тримає за межами США понад $200 млрд у країнах з низьким рівнем податків, у тому числі в Ірландії. Фармакологічна компанія Pfizer залишила в офшорах $193 млрд, Microsoft – $124 млрд, General Motors – $104 млрд.

У 2015 році ця сума збільшилася на $200 млрд порівняно з попереднім роком. Гроші виводилися 50 найбільшими американськими концернами через мережу з більш ніж 1750 дочірніх підприємств і філій.

При цьому корпорації витратили близько $2,5 млрд на лобіювання в 2009–2015 роках, щоб домогтися значних податкових пільг.

За подібної стратегії відходу від податків фірми діють у рамках закону, бо податкова система дозволяє концернам ухилятися від сплати чесних внесків. Замість встановленої в США ставки податку в 35% підприємства, що досліджувалися, завдяки різним лазівкам у законах сплачували в середньому лише 25,9%, а то і менше.

Якщо ж буде реалізований план президента США Дональда Трампа щодо пільгової репатріації прибутку компаній з офшорів, американські концерни зможуть заощадити від $312 млрд до $327 млрд: податкова ставка в ході такої репатріації складе лише 10% замість 35%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло