Україна посіла восьме місце з виробництва сої

Україна посіла восьме місце з виробництва сої

Наступного року врожай сої в Україні може зрости на 10–13%

Україна може стати основним постачальником сої та соєвої продукції у Європі. Про це повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства України Олена Ковальова під час прес-конференції, інформує Мінагропрод.

«Соя і соєва продукція, особливо шрот користується попитом на європейському ринку, а Україна може стати одним з її основних постачальників. Виходячи з цього, українські виробники зацікавлені в подальшому розширенні виробництва сої в Україні», – зазначила Олена Ковальова.

У 2016/17 маркетинговому році в Україні з площі 1,9 млн га було зібрано 4,3 млн т сої, що є рекордним показником за роки незалежності. Середня врожайність склала 23,1 ц/га і є найвищою за останні 27 років. Мінагропрод і експерти галузі прогнозують зростання в наступному сезоні посівних площ під сою на 100–200 тис. га і, відповідно, врожаю сої – на 10–13%.

«Зараз майже 40% сої, виробленої у світі, – експортується. З урахуванням експорту продуктів переробки (шрот), на експорт припадає понад 55% світового виробництва сої», – зазначила Олена Ковальова.

За її словами, незважаючи на досить коротку власну історію культивації сої, Україна змогла за останні 10 років зробити значний прорив. За прогнозами USDA, в сезоні 2016/17 Україна вийшла на восьму позицію в рейтингу світових виробників сої, а серед найбільших експортерів сої Україна є сьомою з часткою в світовій торгівлі на рівні близько 2%.

За оцінками експертів, в 2016 році експорт органічних соєвих бобів з України склав понад 11 000 тонн, а середня ціна на 50–70% більше ціни на сою традиційного виробництва. Частка ЄС-28 в експортних поставках української органічної сої перевищує 80%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло