Міненерговугілля пропонує заборонити ввезення енергетичного вугілля з РФ

Міненерговугілля пропонує заборонити ввезення енергетичного вугілля з РФ

Ведуться переговори щодо можливості закупівлі антрациту у США

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив про подання до КМУ проекту рішення щодо заборони ввезення енергетичного вугілля з Росії.

«Міністерство подало до Кабміну пропозицію заборонити ввезення з російської сторони енергетичної групи вугілля», – сказав міністр журналістам в середу, 19 квітня, передає «Інтерфакс».

Насалик зазначив, що зараз за підтримки посольства США в Україні ведуться переговори про можливість закупівлі антрациту в цій країні. Міністр додав, що домовленості планується досягти до кінця поточного місяця.

«Вони зараз дали нам згоду десь 300-350 тис. тонн на місяць видавати. Це за рік буде близько 3,5-4 млн тонн. Якщо ми домовимося за цим контрактом, то нам не потрібні будуть всі інші», – сказав Насалик.

«Не виключено, що ми вийдемо на кінець місяця по закупкам антрацитової групи безпосередньо у Сполучених Штатів Америки. З огляду на логістику це вигідніше. Десь відсотків на 60 виграємо в логістиці. І друге – там дуже цікава ціна», – додав Насалик.

Як повідомлялося, 15 березня РНБО вирішила тимчасово припинити переміщення вантажів через лінію розмежування у зоні проведення АТО.

Через блокаду окупованих територій Донбасу, яка розпочалася ще у січні, запаси вугілля на п'яти з семи антрацитових станцій на 5 квітня становили від 30 000 до 50 000 тонн.

Слов'янська ТЕС зупинила роботу 18 квітня. Трипільська – зупинилися 5 квітня. Наступного дня, 6 квітня, зупинилася Зміївська ТЕС. 11 квітня, після закінчення опалювального сезону в регіоні, зупинилася і Криворізька теплоелектростанція.

У роботі залишаються ще Луганська ТЕС і Старобешівська, чиї запаси невідомі, оскільки станцію було «націоналізовано» бойовиками так званої «ДНР».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті