«Центренерго» зупинила Зміївську ТЕС

«Центренерго» зупинила Зміївську ТЕС

11 квітня має зупинитися Криворізька ТЕС, яка входить до складу приватного енергохолдингу ДТЕК

Держкомпанія «Центренерго» 6 квітня зупинила роботу Зміївської теплоелектростанції, що у Харківській області.

Про це агентству УНІАН повідомила прес-служба компанії-оператора об'єднаної енергосистеми «Укренерго».

«Так – станція зупинилася згідно з раніше анонсованим графіком», – відзначили в прес-службі, і додали, що 11 квітня має зупинитися й Криворізька ТЕС, яка входить до складу приватного енергохолдингу ДТЕК.

Раніше Mind проаналізував розташування на мапі вугільних шахт та транспортні схеми доставки вугілля на українські ТЕС. За висновками Mind, для Зміївської ТЕС несуттєво з точки зору логістики звідки доправляти вугілля. Тож в умовах блокади доправлення антрациту з окупованих територій варто було б замислитись щодо переведення станції на газове вугілля з Західного Донбасу. Або ж розглянути можливість використання як альтернативи газу чи мазуту.

Зазначимо, в ніч на середу, 5 квітня, через брак антрацитового вугілля припинила виробництво електроенергії Трипільська теплоелектростанція. У місті Українка на невизначений термін відключили гарячу воду. 

«Трипільська ТЕС не працює з метою економії палива. Зупинка відбулася за вказівкою диспетчера «Укренерго», – пояснила керівник прес-служби компанії «Центренерго» Оксана Єгорова.

Придніпровська ТЕС, що належить ДТЕК, також зупинилася 5 квітня через транспортну блокаду вугілля. ДТЕК, не сподіваючись на відновлення постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу, розпочав роботу з налагодження поставок імпортного вугілля.

Нагадаємо, згідно повідомлення Міністерства економіки Молдови, молдавське акціонерне товариство «Енергоком» підписало контракт з українським DTEK Trading на постачання Молдові електроенергії з України. Для Мінекономіки Молдови пропозиція української сторони видалася найпривабливішою ($50,2 за 1 MWh), оскільки інші компанії пропонували електроенергію за ціною $54/1 MWh.

Тобто, завдяки контракту з українською компанією Молдова заощадить понад $300 млн. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло