Стосунки між Євросоюзом та Туреччиною сягнули «точки неповернення»

Стосунки між Євросоюзом та Туреччиною сягнули «точки неповернення»

Європа не збирається ігнорувати порушення ключових принципів верховенства закону і основних свобод у цій країні

Стосунки між Євросоюзом та Туреччиною сягнули «точки неповернення»
Фото Johannes Hahn/twitter

У світлі останніх подій у Туреччині Європа більше не буде вдавати, ніби не помічає порушень своїх зобов’язань країною, яка зібралася вступати до ЄС. За останні роки, задовго до спроби державного перевороту та скандального референдуму, Анкара відступила від ключових принципів верховенства закона і основних свобод.

Про це заявив єврокомісар з політики добросусідства і переговорів щодо розширення Йоганес Ган під час виступу в Прінстонському університеті, йдеться на сайті Єврокомісії.

Єврокомісар зазначив: «Простіше кажучи, Ердоган відкрито говорить, куди прямує. Це стає питанням довіри для обох країн».

Однак ЄС вважає недалекоглядним повністю розривати зв’язки з Туреччиною, оскільки вони пов'язані широким колом спільних інтересів – від безпеки до торгівлі та від енергетики до управління міграцією.

Наступного тижня відбудеться перше обговорення «турецького питання» міністрами закордонних справ країн ЄС.

Нагадаємо, 16 квітня у Туреччині відбувся референдум, завдяки якому диктатуру Ердогана можуть офіційно узаконити у країні. ЦВК Туреччини заявила, що 51,4% громадян підтримали зміни до Конституції, які дозволять Ердогану залишатися при владі до 2029 року. Проти висловилися 48,59%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті