День Землі цього року планета зустрічає в протестах проти Трампа

День Землі цього року планета зустрічає в протестах проти Трампа

По всьому світу проходять демонстрації на захист науки

День Землі цього року планета зустрічає в протестах проти Трампа
Фото Steven Sunshine

Тисячі людей проводять сьогодні, у Всесвітній День Землі, мирні марші у Сполучених Штатах та по всьому світу на підтримку науки й наукових досліджень, протестуючи проти анти-екологічної політики Дональда Трампа, передає CNN.

Місяць тому, 28 березня президент США підписав декрет, який покладе край екологічній політиці Барака Обами. Декрет скасовує дію багатьох прийнятих раніше екологічних норм, спрямованих на боротьбу зі змінами клімату. Натомість дає високі преференції вуглевидобувній галузі. Крім того, указ урізає кошти на підтримку наукових досліджень, які вивчають причини змін клімату і рішення цієї проблеми. У новому проекті бюджету інші урядові програми урізаються на $54 млрд на користь Міністерства оборони.

Крім головного маршу у Вашингтоні очікується проведення ще близько 600 демонстрацій в різних куточках світу. Організатори називають ці марші політичними, але безпартійними.

«Це перший крок глобального руху на захист тієї життєво важливої ролі, яку відіграє наука для здоров’я, безпеки та розвитку економіки», ─ описують вони мету маршів.

«Я думаю, ми перестали розуміти, яку важливу роль відіграє наука для прогресу країни, і приймаючи її як належне», ─ зазначила почесний співголова маршів співголова Лідія Вілла-Комарофф.

Ці протести спровоковані Трампом, але вони стосуються не тільки Трампа, а ролі наукових досліджень загалом у світі, додає вона.

Протести стартували з Австралії. У Сіднеї демонстранти вийшли на вулиці з такими плакатами як «Наука має сенс», «Зміни клімату реальні, а чисте вугілля – ні», «Science, not Silence» («Наука, а не мовчання»).

Марші пройшли у Новій Зеландії, Південній Африці, Токіо.

Люди, які вийшли на підтримку вчених, заповнили центральні вулиці Лондона, а також інших міст у Франції, Ірландії, Фінляндії, Німеччині, Португалії та Нідерландах.

35-річний Девід Джонсон, лондонський науковець, заявляє: він вийшов на протест, бо відчуває, що адміністрація Трампа всіляко відмежовується сьогодні від екологічних проблем, і наука оголошена аутсайдером.

Роджер Морріс, професор молекулярної нейробіології в Королівському коледжі Лондона, коментує: «Ці марші чудові ─ спонтанна, глобальна реакція на чолі з молодими вченими, авторитетними соціальними ЗМІ, що гостро усвідомлюють глобальні проблеми, які треба вирішувати, якщо ми хочемо мати цивілізоване, стабільне майбутнє».

День Землі цього року планета зустрічає в протестах проти Трампа
Фото Steven Sunshine

Нагадаємо, підписаний Трампом указ скасовує прийнятий адміністрацією Барака Обами «План чистої енегріі», відповідно до якого від усіх штатів вимагали скорочення викидів в атмосферу двоокису вуглецю. Документ також скасовує мораторій на оренду земель з метою видобутку вугілля.

Трамп не раз називав глобальне потепління «фальшивкою», яку буцімто придумав Китай, щоб обмежити розвиток американської промисловості.

.

.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті