Електроенергію на непідконтрольні Україні території ОРДЛО поставляють з Росії

Електроенергію на непідконтрольні Україні території ОРДЛО поставляють з Росії

Про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш

Міністр України з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що після припинення поставок у окуповані райони Луганської області електроенергії з підконтрольних Україні територій її продовжують поставляти з території Росії.

«Наскільки відомо, постачання електрики з території РФ відбувалося й раніше. Воно велося через так звану підстанцію «Побєда», розташовану практично на державному кордоні між РФ і Україною», – розповів міністр у інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Черниш пояснив, що основним споживачем електроенергії, яка постачалася на непідконтрольну владі України частину Луганської області, була промисловість. Однак після того як ці підприємства відібрали у власників, немає сенсу продовжувати поставки електроенергії, приймаючи до уваги наявність мільярдних боргів.

За словами міністра, напруга підстанції «Побєда"- 500кВ. Він зазначив, що потужності підстанції, швидше за все, не вистачить для забезпечення потреб промисловості з ОРДЛО.

«За деякими даними, там напруга нижче, її вистачає для будинків, але для промислових підприємств явно не вистачить. Також не вистачає потужностей», – наголосив Чернишов.

Міністр нагадав, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України вже давно попереджало про підготовку до відключення.

«Провини України в цьому немає, повністю вина покладається на російську сторону і людей, які де-факто контролюють територію окремих районів Луганської області», – підкреслив Чернишов.

Зазначимо, «Укренерго» в ніч на 25 квітня повністю припинила електропостачання на непідконтрольну територію Луганської області. Про це повідомив глава компанії Всеволод Ковальчук. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло