Суд заблокував ще один антимігрантський указ Трампа

Суд заблокував ще один антимігрантський указ Трампа

Позбавлення фінансування міст-притулків для мігрантів порушує конституцію

Суд заблокував ще один антимігрантський указ Трампа
кадр з сюжету Euronews

Федеральний суддя Вільям Оррік у Сан-Франциско (США)  заблокував указ президента Дональда Трампа про позбавлення бюджетного фінансування міст, які ховають у себе нелегальних мігрантів.

Федеральний суд у Сан-Франциско заблокував указ президента США Дональда Трампа, згідно з яким так звані міста-притулки, що вкривають у себе нелегальних мігрантів, повинні бути позбавлені бюджетного фінансування. Про це повідомляє ВВС.

Суддя Вільям Оррік визнав указ президента антиконституційним.

Оскаржили указ Трампа муніципалітети округів Сан-Франциско і Санта-Клара, які звернули увагу, що президент, згідно з Конституцією, не має права змінювати правила на території міст або муніципальних утворень. Як вказано, правила поводження з іммігрантами залежать виключно від рішень місцевої влади.

Reuters повідомляє, що адміністрація Трампа вже заявила про намір оскаржити дане рішення. Також проти судді, який прийняв дане рішення, висунуто звинувачення, що він «переписав імміграційну політику для нації».

Так звані міста-притулки з'явилися в США в 1970-х роках, зараз їх більше 300. Влада цих міст відмовляється повідомляти федеральній владі про імміграційний статус жителів та їх точну кількість.

Указ про обмеження федерального фінансування таких міст Трамп підписав наприкінці січня.

Нагадаємо, в березні Федеральний суддя штату Гаваї заблокував «оновлену версію» антиміграційного указу Дональда Трампа. На думку представників штату, заборона на в'їзд мігрантів з кількох мусульманських країн порушує конституцію США, оскільки дискримінує людей на підставі їхньої національної приналежності.

Перший міграційний указ, запроваджений президентом США в січні, скасував окружний суд Сіетла.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті