З Ле Пен можуть зняти депутатську недоторканність

З Ле Пен можуть зняти депутатську недоторканність

Судові органи Франції хочуть притягнути Ле Пен до відповідальності

З Ле Пен можуть зняти депутатську недоторканність
Фото twitter.com/MLP_officiel

Сьогодні, 26 квітня, Європарламент поклав початок формальній процедурі, яка може призвести до зняття депутатського імунітету із члена ЄП ─ французької правопопулістки Марін Ле Пен. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на очільника Європарламенту.

Причиною можливого зняття імунітету з Ле Пен є підозра про те, що політик зловживала бюджетними коштами Євросоюзу, повідомляє видання.

Запит на зняття з Ле Пен імунітету подали в Європарламент представники французької судової системи. Відповідне рішення має дозволити продовжувати подальше розслідування щодо можливого використання коштів ЄС для оплати роботи партійних працівників «Національного фронту». Це дасть можливість притягнути Ле Пен до відповідальності за зловживання коштами.

За словами президента Європарламенту Антоніо Таяні, клопотання передали комітету з правових питань Європарламенту, який відповідає за такі питання.

Формальна процедура в Європарламенті почалася під час завершального періоду президентських виборів у Франції.

Другий тур виборів відбудеться в неділю 7 травня. Суперник Ле Пен ─ Еммануель Макрон, отримавши загальну підтримку від провідних європейських політиків та колишніх кандидатів у президенти, за соцопитуваннями, значно випереджає проросійську праворадикальну кандидатку.

Нагадаємо, що за остаточними даними підрахунку голосів у першому турі виборів Макрон набрав 24,01 відсотка, а Ле Пен ─ 21,3 відсотка.

Як повідомлялося, російські хакери намагалися зламати сервери Макрона. Вони здійснили близько 160 атак за останні кілька місяців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті