Частка «Енергоатома» у виробництві електроенергії в Україні за 2016 рік сягнула 57,6%

Частка «Енергоатома» у виробництві електроенергії в Україні за 2016 рік сягнула 57,6%

ДТЕК скоротив свою частку на 1,8% – до 24,3%

Частка «Енергоатома» у загальній генерації електроенергії в Україні у 2016 році зросла на 0,3% до 57,6%, а групи ДТЕК – навпаки, зменшилася на 1,8% до 24,3%.

Так, «Енергоатом» в 2014-2015 роках нарощував свою частку в загальній генерації електроенергії у більш швидкому темпі – 5,8-7,2%, а ДТЕК – втрачав з темпами 1,3-2,7% за рік, що й призвело до теперішнього розподілу часток компаній у виробництві електроенергії, повідомляє «Інтерфакс».

Відповідні дані оприлюднені в рекомендаційному рішенні АМКУ від 13 квітня 2017 року по усуненню обставин, що сприяють порушенню конкурентного законодавства на ринку електроенергії.

Зазначимо, «Енергоатом» є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Корпорації делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада прийняла важливий закон «Про ринок електроенергії», яким передбачається впровадження нової моделі ринку, що включає низку сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу вперед», ринок допоміжних послуг тощо. Також запроваджуються норми Третього енергетичного пакета ЄС, серед яких передбачений поділ обленерго за напрямками розподілу та передачі електроенергії. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло