ДТЕК розкрив подробиці угоди щодо продажу електроенергії до Молдови

ДТЕК розкрив подробиці угоди щодо продажу електроенергії до Молдови

За якою ціною продається електроенергія за кордон, гендиректор холдингу відповідати відмовився

ДТЕК розкрив подробиці угоди щодо продажу електроенергії до Молдови
Фото ДТЕК

В Україні – проблеми з вугіллям, 18 квітня через брак антрацита припинила виробництво електроенергії передостання антрацитна теплова електростанція з усіх, що працювали на підконтрольній Україні території.

Водночас 1 квітня стало відомо, що ДТЕК розпочав продаж електроенергії в Молдову. Завдяки контракту молдавського акціонерного товариства «Енергоком» з українським DTEK Trading Міністерство економіки Молдови планує заощадити понад $300 млн.

Як так вийшло, що ДТЕК займається експортом саме зараз, пояснив генеральный директор ДТЕК Максим Тимченко в інтерв’ю «ЕП».

«Ми виграли річний тендер на перетин в Молдову ще у грудні. Вважаємо, що потрібно повертатися на експортні ринки», – заявив він.

За його словами, поставка електроенергії до Молдови розпочалася у квітні, коли максимальна кількість блоків ТЕС простоює.

«Сьогодні тільки у нашій компанії марки «Г» 1,2 млн тонн. Це більш ніж достатньо. Експорт в Молдову насамперед грає на руку «Енергоатому», тому що вся ідеологія ведеться про додаткове навантаження на нього», – підкреслив гендиректор ДТЕК.

За якою ціною холдинг продає електроенергію Молдову, Тимченко відповідати відмовився.

Однак, згідно повідомлення Мінекономіки Молдови, пропозиція української сторони угоди між «Енергокомом» і DTEK Trading була близько $50,2 за 1 MWh. Водночас інші компанії пропонували електроенергію за ціною $54/1 MWh.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті