Інтернет-шахрай спромігся видурити у Facebook та Google $100 млн
Компанії-гіганти віддавали свої гроші протягом 2 років

Минулого місяця Міністерство Юстиції США винесло звинувачення у шахрайстві особі, яка спромоглася за 2 роки вкрасти у двох технологічних гігантів більш ніж $100 млн. Назви компаній залишались у таємниці. Fortune завдяки власному розслідуванню спромігся її розгадати.
Як показала ця кримінальна справа, навіть найбільші та технічно підковані компанії не застраховані від загрози електронного фішингу.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Пограбування здійснив 48-річний литовський хакер Евальдас Рімасаускас. За даними Мінюсту США, він створив фіктивні електронні адреси, рахунки-фактури і корпоративну марку, щоб видати себе за великого азійського виробника, з яким компанії і почали працювати. Отримані кошти, згідно з обвинувачувальним вироком, хакер розмістив у банках по усій Східній Європі.
Сам шахрай заперечує провину, а його адвокат у електронному листі до редакції Fortune написав: «Містер Рімасаускас не може розраховувати на справедливий та неупереджений суд у США. Невпевненість збільшується з огляду на поведінку агентів ФБР під час допитів, які лякали його в'язницями США, а також факт вилучення комп’ютерної техніки без присутності власника».
Також адвокат зазначив, що назви компаній не озвучувались задля проведення належного розслідування і чесного суду. Речник офісу Прокуратури США в Манхеттені підтвердив, що обвинувачений знаходиться під вартою у Литві.
Речник компанії Facebook сказав, що компанія «повернула велику частину коштів після інциденту і співпрацює з правоохоронними органами в розслідуванні». Представник Google також повідомив, що «кошти поповертаються і ми раді, що питання вирішується».
Законодавство змушує повідомляти інвесторів про подібні ситуації. Жодна з компаній не розкрила інцидент з шахрайством, про це свідчить огляд їх публічних звітів про прибутки: Facebook +1,48%, Google +4,00%. Аналітики вважають, що втрата $100 млн могла б стати ударом для більшості компаній, але на баланс таких гігантів вона, швидше за все, не вплине.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.