Інтернет-шахрай спромігся видурити у Facebook та Google $100 млн

Інтернет-шахрай спромігся видурити у Facebook та Google $100 млн

Компанії-гіганти віддавали свої гроші протягом 2 років

Інтернет-шахрай спромігся видурити у Facebook та Google $100 млн
Фото pixabay.com

Минулого місяця Міністерство Юстиції США винесло звинувачення у шахрайстві особі, яка спромоглася за 2 роки вкрасти у двох технологічних гігантів більш ніж $100 млн. Назви компаній залишались у таємниці. Fortune завдяки власному розслідуванню спромігся її розгадати.

Як показала ця кримінальна справа, навіть найбільші та технічно підковані компанії не застраховані від загрози електронного фішингу.

Пограбування здійснив 48-річний литовський хакер Евальдас Рімасаускас. За даними Мінюсту США, він створив фіктивні електронні адреси, рахунки-фактури і корпоративну марку, щоб видати себе за великого азійського виробника, з яким компанії і почали працювати. Отримані кошти, згідно з обвинувачувальним вироком, хакер розмістив у банках по усій Східній Європі.

Сам шахрай заперечує провину, а його адвокат у електронному листі до редакції Fortune написав: «Містер Рімасаускас не може розраховувати на справедливий та неупереджений суд у США. Невпевненість збільшується з огляду на поведінку агентів ФБР під час допитів, які лякали його в'язницями США, а також факт вилучення комп’ютерної техніки без присутності власника».

Також адвокат зазначив, що назви компаній не озвучувались задля проведення належного розслідування і чесного суду. Речник офісу Прокуратури США в Манхеттені підтвердив, що обвинувачений знаходиться під вартою у Литві.

Речник компанії Facebook сказав, що компанія «повернула велику частину коштів після інциденту і співпрацює з правоохоронними органами в розслідуванні». Представник Google також повідомив, що «кошти поповертаються і ми раді, що питання вирішується».

Законодавство змушує повідомляти інвесторів про подібні ситуації. Жодна з компаній не розкрила інцидент з шахрайством, про це свідчить огляд їх публічних звітів про прибутки: Facebook +1,48%, Google +4,00%. Аналітики вважають, що втрата $100 млн могла б стати ударом для більшості компаній, але на баланс таких гігантів вона, швидше за все, не вплине.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті