Fitch погіршило прогноз щодо українського ВВП на 2017 рік

Fitch погіршило прогноз щодо українського ВВП на 2017 рік

Через блокаду ОРДЛО прогноз зростання знижено з 2,5% до 2%

Міжнародне рейтингове агентство Fitch погіршило прогноз зростання валового внутрішнього продукту України в 2017 році з 2,5% до 2% в зв'язку з блокадою переміщення товарів через лінію розмежування у зоні проведення АТО.

Про те, що Fitch підтвердило рейтинг України B-, йдеться у повідомленні агентства, передають «Українські Новини».

«Зростання ВВП України в 2016 році склало 2,3%, що перевершило очікування, але блокада негативно позначиться на гірничодобувної, металургійної та електроенергетичній галузях. Ми прогнозуємо, що зростання в 2017 році сповільниться до 2%», – йдеться у повідомленні.

Втім, агентство прогнозує, що у 2018 році зростання ВВП може сягнути 3% внаслідок поліпшення споживчого попиту та інвестицій.

Середня інфляція, згідно з прогнозами, в 2017 році має знизитися до 11,2% у порівнянні з 14,9% в 2016 році.

Зазначимо, у свіжому «Індексі нерівності», опублікованому виданням The Guardian, Україна посіла перше місце за рівномірним розподілом багатства і доходів. Тобто розрив між багатими й бідними, згідно з рейтингом, в Україні найменший, порівняно з іншими країнами світу. 

Нагадаємо, 3 квітня уряд затвердив своїм розпорядженням середньостроковий план пріоритетних дій до 2020 року, згідно з яким Україна через три роки має увійти до топ-30 в рейтингу Світового банку за умовами ведення бізнесу.

Цільовими кількісними показниками, яких уряд планує досягти вже у кінці 2017 року і в середньостроковій перспективі, є побудова сучасної справедливої податкової системи, щоб забезпечити рівність перед законом усіх платників податків.

Також метою уряду є підвищити позиції України у рейтингу Doing Business за показником «оподаткування». На кінець 2017 року Україна має посісти 70-е місце, а на кінець 2020-го – не нижче 30.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті