«Північний потік – 2» отримає 6,65 млрд євро кредиту

«Північний потік – 2» отримає 6,65 млрд євро кредиту

Кредит на три роки виділить «Газпром» і європейські партнери

Європейські партнери «Північного потоку-2» і «Газпром» нададуть компанії-оператору проекту Nord Stream 2 AG бридж-кредит на 6,65 млрд євро. Про це повідомив «Газпром», передає РБК.

Угода була підписана 30 квітня, термін його дії – до кінця 2019 року. Ставка складе 6%, агент по кредиту – Glas Trust Corporation Ltd. Це проміжний кредит, він буде наданий до того, як Nord Stream 2 AG зможе залучити проектне фінансування

Передбачалося, що з 4,75 млрд  євро 1,4 млрд буде видано у вигляді довгострокових кредитів, а решта (половина від 6,65 млрд євро) – у вигляді короткострокових кредитів і банківських гарантій.

Nord Stream AG-2 планує побудувати газопровід довжиною 1200 км по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну. Проект оцінюється в 9,5 млрд євро.

В кінці квітня «Газпром» погодив схему фінансування з європейськими компаніями – учасниками проекту: Shell, Uniper, Wintershall, Engie і OMV. П'ять європейських компаній зобов'язуються надати довгострокове фінансування в обсязі 50% від загальної вартості проекту, або 4,75 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло