Facebook найме 3000 працівників для відстеження відео з насильством

Facebook найме 3000 працівників для відстеження відео з насильством

Соцмережу критикують за зволікання при видаленні забороненого контенту

Facebook найме 3000 працівників для відстеження відео з насильством
Фото pixabay.com

Facebook візьме на роботу понад 3000 людей протягом наступного року, щоб пришвидшити видалення відео, яке показує вбивства, самогубство та інші акти насильства, передає Reuters.

Про збільшення штату працівників повідомив засновник і СЕО соцмережі Марк Цукерберг в середу, підтвердивши, що автоматизоване програмне забезпечення для виявлення і видалення образливих повідомлень не до кінця справляється зі своїм завданням, тому що останнім часом кількість подібних повідомлень та відео дуже зросла.

Проблема загострилася із запуском сервісу Facebook Live ─ сервісу, який дозволяє будь-кому з 1,9 мільярда користувачів мережі транслювати відео. Функціонування сервісу затьмарилося кількома випадками відвертого насильства в прямому ефірі.

Адміністрацію Facebook розкритикували за надто повільну реакцію і невчасне видалення подібних відео.

Британські законодавці цього тижня звинуватили соціальні медіа-компанії, в т.ч. Facebook за «ганебно» повільне видалення дописів про жорстоке поводження з дітьми та інших потенційно незаконних матеріалів.

У Німеччині соцмережі загрожують штрафи до 50 млн євро, якщо компанія не зможе видаляти принаймні 70% від образливих повідомлень та фейків за 24 години.

У США адміністрації Facebook досі вдавалося уникати відповідальності за зволікання у видаленні незаконного контенту.

Цукерберг заявив, що нові працівники приєднаються до тих 4,5 тисяч, які вже працюють у галузі контролю за контентом. Загалом же кількість працівників у Facebook, не враховуючи підрядників, ─ 17 тисяч осіб.

Минулого тижня батько вбив власну дочку, транслюючи це у Facebook Live, відео пробуло в мережі весь день і отримало 370 000 переглядів, перш ніж адміністрація мережі видалила його. Шокуючі відео з Чикаго та Клівленда також не були видалені вчасно.

Засновник соцмережі запевнив, що ведеться робота над технологією, щоб користувачам було легше і швидше поскаржитися на подібні відео, а адміністрація могла швидше вжити відповідних заходів.

Нагадаємо, з грудня 2016 року у ФБ з’явилася нова функція: позначати матеріали як сумнівні з тим, щоб адміністрація перевірила їх достовірність. Біля підозрілого матеріалу ставиться позначка про його можливу фейковість.

Раніше йшлося про те, що Facebook відстежив близько 30 000 акаунтів, які поширювали фейкові новини напередодні президентських виборів у Франції.

Як повідомлялося, відео, на якому «клівлендський убивця» в прямому ефірі вбиває людину, провисіло на сторінці вбивці у Facebook три години, перш ніж адміністрація його видалила.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло