Прем’єр-міністр Японії має намір змінити «мирну» конституцію у 2020 році

Прем’єр-міністр Японії має намір змінити «мирну» конституцію у 2020 році

Ці зміни необхідні для легалізації Сил самооборони країни

Прем’єр-міністр Японії має намір змінити «мирну» конституцію у 2020 році
Сіндзо Абе
Фото Government of Japan

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе висловив сподівання вперше за 70-річне існування конституції змінити її у 2020 році, що допоможе закріпити статус збройних сил країни. Про це повідомляє Reuters.

Згідно зі статтею 9 Конституції, Японія назавжди відмовилась від свого права вести війну і заборонила утримання військової служби. Однак влада розтлумачила це як дозвіл на збройні сили, але виключно для самооборони.  Також японські війська брали участь у міжнародних миротворчих місіях.

У ході відеозвернення до народу, присвяченому ювілею конституції, Абе повідомив, що в 2020 збірник законів буде переглянуто. За його словами, у новій конституції буде чітко сформульовано положення про Сили Самооборони, які зараз дехто називає неконституційними. «Закріплюючи статус Сил самооборони у конституції, ми не залишимо місця для суперечок щодо їх конституційності, ─ сказав чиновник. ─ Я дуже сподіваюсь, що 2020 рік стане роком вступу у силу нової конституції».

Абе  уточнив, що в 9-у статтю поправок внесено не буде, тобто Японія збереже свою позицію нейтралітету та пацифізму. Сили самооборони необхідні для захисту країни і народу.

Сучасна конституція Японії була прийнята в 1947 році. Тоді ж влада країни вирішила назавжди відмовитись від війн. Японці зобов’язались не виробляти жодної воєнної техніки: ні морської, ні сухопутної, ні повітряної. В той же час у країні є армія самооборони, але вона не має наступального озброєння.

Відомо, що для внесення змін до основного закону Японії треба заздалегідь провести референдум. Лише за умови, якщо три чверті депутатів обох палат проголосують  «за», конституцію переглянуть.

Згідно опитування, опублікованого в середу, думки виборців розділились щодо зміни конституції на фоні зростаючої напруги у регіоні. Дослідження TV Tokyo продемонструвало, що все більше японців підтримують прагнення Абе змінити основний закон, написаний США після поразки Японії у ІІ Світовій війні. Близько 46% респондентів висловилися за збереження наявної конституції, це на 4% нижче, ніж було минулого року. Кількість прихильників змін склала 45%, що на 5% більше ніж рік тому.

Як повідомляв Mind, Північна Корея за останній рік активізувала ракетні випробування, що спричинило зростання напруги в регіоні.

Рада нацбезпеки Японії готова евакуювати 57000 японців з Південної Кореї у випадку загострення відносин із КНДР.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло