Вітряні турбіни Vestas б’ють рекорди з продажів

Вітряні турбіни Vestas б’ють рекорди з продажів

Прибутки компанії зросли в чотири рази

Вітряні турбіни Vestas б’ють рекорди з продажів
фото Twitter Vestas Wind Systems‏

Компанія Vestas Wind Systems, виробник вітряних турбін, оголосила, що її прибутки за перший квартал зросли більш ніж у чотири рази порівняно з цим же періодом 2016 року, і такий же темп зберігатиметься до кінця року. Про це повідомляє Bloomberg.

Vestas ─ данська компанія, що виробляє, продає, встановлює та обслуговує вітрові турбіни. Компанія є найбільшим у світі виробником вітрових турбін.

Її чистий прибуток виріс до 160 млн євро ($176 млн) порівняно з 35 млн євро минулого року, продажі зросли на 29% до 1,89 млрд євро, йдеться в повідомленні компанії. Це значно перевищило прогнози аналітиків, які очікували, що прибуток складе 109,4 млн євро.

Головний виконавчий директор компанії Андерс Раневад зазначив, що хороші результати першого кварталу дали старт для успішного 2017 року, покращений портфель замовлень гарантує подальше зростання. Портфель замовлень на турбіни Vestas у кварталі зріс на 500 млн євро ─ до 9 млрд євро.

Компанія очікує, що річний дохід складе від 9,25 до 10,25 млрд євро, рентабельність за прибутком до сплати відсотків і податків ─ 12-14%.

Це 14-й поспіль успішний квартал для Vestas. Компанія нещодавно перевершила General Electric, виборовши найбільшу частку на ринку повітряних турбін у США.

Повітряні турбіни Vestas б’ють рекорди з продажів
Графік Bloomberg

Акції Vestas зросли на 3,8% до 613,5 крон за акцію, це їх найвища ціна за останні 8 років, починаючи з вересня 2008 р.

Обсяг замовлень компанії за проектами в 13 країнах перевищив потужність 2 ГігаВатт. Більшість турбін буде поставлятися у США, Німеччину та Китай. 

Нагадаємо, великі нафтові компанії Royal Dutch Shell Plc, Statoil ASA та Eni SpA вкладають мільярди доларів у вітряні ферми в Північному морі та інших місцях. Компанії поспішають заволодіти часткою у галузі зеленої енергетики, оскільки очікують, що вона ставатиме все серйознішим конкурентом на ринку електроенергії.

Як повідомлялося раніше, встановлені в морях вітряні турбіни скоро стануть вищими за Ейфелеву вежу і дозволять промисловості вперше постачати чисту енергію в великих масштабах без залучення субсидій.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло