Європа може відібрати у Лондона надприбутковий бізнес

Європа може відібрати у Лондона надприбутковий бізнес

Великобританія зазнає трильярдних збитків

Європа може відібрати у Лондона надприбутковий бізнес
Валдіс Домбровскіс
Фото ec.europa.eu

Лондон працює посередником між покупцями та продавцями фінансових продуктів в євро. Об’єми, які проходять через місто, вражають: кожного дня торгових операцій відбувається на $1,5 трлн.

Європейський центральний банк давно переконаний, що подібна діяльність має відбуватись у одній з групи країн, які використовують цю валюту. Тепер, коли Британія вирішила вийти з ЄС, ситуація загострилася ще більше. Про це повідомляє CNN.

Лондон є домом для клірінгових палат, які полегшують торгівлю фінансовими продуктами. Найбільшою є Лондонська клірінгова палата, яку контролює Лондонська фондова біржа. Їхній бізнес, який допомагає нормальному функціонуванню фінансових ринків, називається euro cleaning («чистка євро»).

Але проблема полягає в тому, що Великобританія ніколи не використовувала євро, лише фунт. Це завжди створювало непорозуміння. Представник аналітичного центру Уріінтуя Батсайхан сказав, що «місцезнаходження клірінгових палат було спірним питанням ще задовго до Brexit». Тепер це питання знов набуло актуальності.

Валдіс Домбровскіс, єврокомісар з питань євро, представив два сценарії розвитку подій. Великобританія може дозволити ЄС регулювати свої ринки навіть після виходу, але такий варіант малоймовірний, оскільки прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей сказала, що країна більше не буде підкорятись Європейському суду.

За іншим варіантом, ЄС може просто змусити бізнес переїхати до країни-члена ЄС.

Крім значних фінансових втрат, Британія втратить також близько 50 000 робочих місць у банках та інших фінансованих установах у випадку виходу євро з країни. Британія продовжує активно лобіювати проведення клірінгових операцій у Лондоні. Лондонська фондова біржа заявила, що «буде продовжувати підкреслювати переваги існуючого відкритого, ефективного та безпечного клірінгового середовища».

Як повідомляв Mind, під впливом Brexit почала сповільнюватись економіка Великобританії і спостерігається нестабільність національної валюти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло