У Москві пройшов мітинг, присвячений річниці «болотної справи» (ФОТО)

У Москві пройшов мітинг, присвячений річниці «болотної справи» (ФОТО)

Учасникам акції роздали значки з написом «Свободу героям 6 травня» і стрічки з написом «5 років Болотній»

У Москві пройшов мітинг, присвячений річниці «болотної справи» (ФОТО)
Фото: pixabay.com

6 травня в Москві на проспекті Сахарова пройшов мітинг, присвячений річниці «болотної справи». Згідно з даними «Белого счетчика», на мітинг прийшли 2800 чоловік.

Про це повідомив «Дождь».

Водночас, за даними прес-служби ГУ МВС в Москві, в узгодженому опозиційному мітингу взяли участь близько 1000 осіб. Поліція і Росгвардія забезпечують охорону громадського порядку і безпеки.

Мітинг пройшов також у Санкт-Петербурзі. Учасники викладають фото в соцмережі.

Зазначимо, п'ять років тому в Москві на Болотній площі пройшов «Марш мільйонів», який обернувся зіткненнями з опозицією і затриманням сотень людей.

Понад 30 учасників акції стали фігурантами «болотної справи». Більшість з них отримали реальні терміни.

«Болотна справа» відома як найбільша кримінальна справа проти учасників протестного руху в Росії 2011-2013 років. Вона неодноразово критикувалася за різні судові і правові порушення законів РФ. Ряд оглядачів оцінюють процес як «політичний».

«Марш мільйонів» став однією з найжорстокіших сутичок росіян з поліцією в історії незалежної Росії.

Нагадаємо, 26 березня 2017 року в Москві, Санкт-Петербурзі та ряді інших міст Російської Федерації пройшли масові протести проти корупції у вищих ешелонах влади. Опозиційні політики й експерти вже поспішили анонсувати «Російський Майдан», проте швидка та жорстка реакція влади поки свідчить про передчасність подібних прогнозів.

Вже наступного дня, 27 березня, Тверський суд Москви призначив головному російському опозиціонеру Олексію Навальному покарання у вигляді 15 діб адміністративного арешту. Йому інкримінували «непокору співробітникам поліції під час затримання на несанкціонованій масовій акції в центрі Москви».

А 3 травня Кіровський обласний суд РФ визнав законним вирок опозиційному політику Олексію Навальному і бізнесмену Петру Офіцерову, засудженим умовно у справі про розкрадання коштів підприємства «Кіровліс». Цей вирок означає, що Олексій Навальний не зможе балотуватися на пост президента відповідно до російського федерального законодавства.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло