Індія збирається повністю перейти на електромобілі

Індія збирається повністю перейти на електромобілі

Розроблений урядом законопроект передбачає відмову від бензину до 2030 року

Індія збирається повністю перейти на електромобілі
Електромобіль Kia Soul EV
фото Ecotechnica.com.ua

Уряд Індії провадить політику зниження податків та відсоткових ставок на кредити, що видаються на купівлю електромобілів. У той же час він вводить додаткові обмеження на купівлю звичайних дизельних та бензинових авто. Про це пише Reuters.

Таким чином це сигналізує про різку зміну в політиці одного з найбільших авторинків світу.

До кінця 2018 року уряд планує відкрити завод з виробництва електродвигунів, а податкові надходження від продажу бензинових і дизельних автомобілів будуть використані для встановлення зарядних станцій для електромобілів.

Таким чином уряд на чолі з прем’єр-міністром Нарендра Моді націлився на те, щоб до 2032 року Індія повністю перейшла на електромобілі, про це йдеться в чорновому варіанті доповіді щодо подальших планів реконструкції галузі.

«Ми хочемо, щоб електромобілі отримали величезне поширення. Ідея полягає в тому, щоб після 2030 року в нашій країні не було продано жодного автомобіля з бензинової або дизельною силовою установкою», ─ пояснив міністр енергетики Індії Пиюш Гойал.

На думку Гойала, люди будуть купувати електрокари, так як їх експлуатація обійдеться набагато дешевше автомобілів з традиційними силовими установками.

Досі держава робила акцент на гібридних моделях автомобілів, які поєднують бензинові/дизельні двигуни із електродвигунами.

Населення Індії станом на 2015 рік становить 1,311 мільярда людей.

Плани Індії «перескочити» етап гібридних авто з’явився після того, як сусідній Китай оголосив про агресивні заходи, скеровані на те, щоб підштовхнути продажі електрокарів, включаючи субсидії, фінансування наукових досліджень і правила, спрямовані на протидію звичним автомобілям у великих містах.

Індія стала не першою країною, влада якої вирішила відмовитися від використання машин з бензиновими і дизельними моторами. Раніше повідомлялося, що Норвегії правлячі партії досягли згоди щодо законопроекту, який забороняє використовувати автомобілі з дизельними і бензиновими двигунами. Якщо документ буде схвалений, то закон вступить в силу вже до 2025 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті