Тереза Мей відреагувала на переслідування геїв у Чечні

Тереза Мей відреагувала на переслідування геїв у Чечні

Прем’єр-міністр пообіцяла знайти спосіб допомогти

Тереза Мей відреагувала на переслідування геїв у Чечні
Фото tmay.co.uk

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей засудила переслідування людей нетрадиційної орієнтації в республіці Чечня, РФ, назвавши повідомлення про жорстокість щодо них «абсолютним варварством», передає The Independent.

Вона зазначила, що посольство Великобританії в Москві на рівні МЗС неодноразово порушувало питання щодо проблем представників ЛГБТ-спільноти під час розмов із російською владою, додавши, що дипломати «вивчають можливість спільного демаршу з нашими міжнародними партнерами в країні».

«Уряд Великобританії вважає неприйнятними й огидними заяви місцевого уряду Чечні про те, що  таке поводження з людьми LGBT-спільноти є нормальним», ─ наголосила Мей.

Вона додала, що зараз обговорюються невідкладні заходи для напрацювання заходів, які зможуть забезпечити підтримку спільноти ЛГБТ в Чечні.

Як писав Mind, у Чечні продовжується жорстоке полювання з боку правоохоронних органів на чоловіків нетрадиційної орієнтації. З лютого цього року ситуація вкрай загострилася. Повідомляється про сотні людей, які утримуються у в’язниці під тортурами, та щонайменше про трьох забитих до смерті. Жертв може бути значно більше, зважаючи на те, що поліція не розслідує «убивства честі» ─ коли гея вбиває його сім’я.

Ігор Кочетков, активіст за права геїв із Санкт-Петербурга, повідомив, що десятки людей просять про допомогу. Багато з них ховається і від влади, і від своїх сімей.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала російську владу негайно розслідувати повідомлення про викрадення, тортури та вбивства геїв у Чечні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті