КНДР загрожує не тільки ядерними, а й кібератаками

КНДР загрожує не тільки ядерними, а й кібератаками

Експерти з кібербезпеки вважають Північну Корею винною в поширенні WannaCry

КНДР загрожує не тільки ядерними, а й кібератаками
Фото Tim Gouw/unsplash

Дослідники з кібербезпеки виявили докази, які, за їх словами, можуть пов’язати Північну Корею з кібератакою WannaCry, яка інфікувала більш ніж 300 000 комп’ютерів по всьому світу. Про це повідомляє Reuters.

Дослідник з Південної Кореї Хаурі Лабс (Hauri Labs) повідомив у вівторок, що його власні результати співпадають із результатами компаній Symantec і Kaspersky Lab, які розробляють програмне забезпечення для захисту інформації. Вони заявили, що код у більш ранній версії ПЗ WannaCry також з’явився в програмах, які використовує Lazarus Group, північно-корейська хакерська група.

«Це схоже на шкідливі коди Північної Кореї», – каже Саймон Чой, старший науковий співробітник провідної корейської компанії Hauri, що спеціалізується на кібербезпеці і консультує південнокорейську поліцію і Національну службу розвідки країни щодо хакерських можливостей КНДР.

Як Symantec, так і Kaspersky заявили, що поки що зарано говорити, чи має Північна Корея відношення до кібератак, однак шкода в Азії від вірусу була незначною. Державні ЗМІ В’єтнаму повідомили у вівторок, що постраждало понад 200 комп’ютерів. Тайванська енергетична компанія TAIWP заявила, що інфіковано 800 комп’ютерів, хоч вони і використовувались для адміністрування,  а не для систем, пов’язаних із виробництвом електроенергії.

FireEye, ще одна велика фірма з кібербезпеки, заявила, що також розслідує можливий зв'язок кібератаки з Північною Кореєю.

Як повідомляв Mind, днями світ охопила масштабна кібератака WannaCry. За останніми даними, кількість інфікованих комп’ютерів в Європі сягнула 200 000.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті